Trabzonspor. İç saha galibiyeti bulunmayan Sivasspor’dan 20 dakika içerisinde iki gol birden yiyorsa bu normal bir durum değildir... 

Aslından Muhammet Taha Tepe denen kaleciden başladı her şey. Daha maçın başı, pas yapayım derken topu rakibe çarptırdı, gol olabilirdi kendi kalesine... Ardından Visca’dan aklımızın ucundan geçmeyen hatalar zinciri vardı, hem de üst üste. Sonunda topu rakibine kaptırdı, devamında Saiz uzaktan sert vurdu gol oldu. 1-0.  

Zaten Sivasspor kalede Tepe’nin olduğunu bildiğinden bol bol şut denemeleri yaptı. Uğurcan Çakır aranıyor değil mi? hem de türlü… 

Trabzonspor’un yediği ikinci gole bakalım. Adeta evlere şenlikti. Pepe, Denswil ve Baniya kaynaklıydı. Sonrası malum Manaj vurdu Kaleci Tepe’den dönen topu tepe tepe içeriye aldı. 2-0 Yahu insan bir müdahale eder dimi. Hiç mi Uğurcan ağabeyinden bir şeyler öğrenmedin, ya da görmedin derler adama. Yazık. 

Mehmet Can’a gelince, çok kötü bir oyuncu.. Trabzonspor’un sağ tarafı ona teslim edilmiş düşünün geresini. Hep hata, hep hata.. 

Neyse ki Pepe devreye girdi. Şutu direkte patladı. Kötü gidişata dur denemin zamanı geldi dercesine golünü de attı.  Mendy’den aldı topu, Pepe, Visva’nın araya kaçtığını görmesine rağmen de ‘ben kendi işimi, kendim hallederim’ dercesine şık bir dokunuşla topu ağlara göndermesini bildi. 2-1 

Sonra devreye Onuachu girdi. Yine yaptı yapacağını ve ilk yarının uzatmalarında skoru 2-2’ye taşıyan isim oldu. Yalnız burada müthiş bir organize iş vardı ki, kesinlikle ve kesinlikle çalışılmıştı. Harika bir organizasyonla gol geldi. Sivas’ın o müthiş soğuk hali ilk yarıda atılan toplam 4 golle adeta hava ateşli bir hale dönüştü. 

Abdullah Avcı’nın da hakkını verelim. Baktı ki işler kötü gidiyor. Adeta operasyon yaptı. Şöyle ki, Baniya’yı oyundan aldı. Trezequet’i oyuna dahil etti. Mendy’de defansa çekildi. Böylece hücum hattını da çok daha güçlü hale getirmiş oldu ve anında refleks gelişti bordo-mavili takım oyuncularından. Doğal olarak goller de peş peşe geldi. 

Trabzonspor 2-2’nin vermiş olduğu özgüvenle ikinci yarıya da baskılı başladı. Pozisyonlar üretti ama Onuachu’nun kaptırdığı top az kaldı Trabzon kalesinde gol oluyordu, top direkten döndü. Sivasspor’un şansızlığıydı diyebiliriz. 

Dk 61’de Visca müthiş kesti, tam da Onuachu’nun istediği toplardı, kafayla dokundu ama istediği vuruşu yapamadığından o mutlak pozisyon boşa gitmiş oldu. 

Trabzonspor’un yediği golden devam edelim. Trezequet’e hatalı pasında topla buluşan Manaj’a kimse müdahale edemedi. Sert şutunda top ağlara gitti. 3-2 O Unutmadan, Denswil’de o pozisyonu bizim gibi izledi. 

Asıl noktaya gelelim. 2-0’dan 2-2 yapan Trabzonspor takımı, rakibini boğup galibiyet golünü atmasını bekledik ama Sivasspor’un direncini bir türlü kıramadı ve psikolojik üstünlüğü de rakibine kaptırması hayli şaşırtıcı bir durumdu. 

Avcı hoca gene müdahale etti oyuna. Bardhi ve Enis Destan taze kuvvet oldular. O paslaşmalar sırasında Trezequet golünü attı ve skor 3-3’e geldi. VAR’dan gol geldi, unutmadan söyleyelim. Bazen iyi ki VAR diyoruz.  

İlginç bir maç olduğunu da hatırlatalım.  6 gol izleyenler adına harika keyifli bir maç oldu. Doğru mudur? 

Haa, bu arada Trezequet galibiyet golünü kaçırdı ki, inanılmazdı. 

Sonuç olarak Trabzonspor, Okyanusu geçtiği maçları biliyoruz, Yalnız bunu yaparken derede boğulmak bir garip durum oluyor. 

Not: Ne olursa olsun Trabzonspor’un Sivasspor’u yenmesi gerekiyordu. Madem 2-0’dan 2-2’yi buldunuz. Sonra gene 3-2 geriye düştünüz ve 3-3’ü de yakaladınız. ne yapıp edip galibiyeti kazanması gerekiyordu. NOKTA