Duygu yoğunluğu çok yüksek olan 10 günü geride bıraktık. Ne içtiğimiz sudan ne uyuduğumuz uykudan hiçbir şeyden tat alamdığımız koca bir boşluğa düştük. Ekran başında arama kurtarma ekiplerinin verdiği amansız mücadele ve kurtarılan canları izledik. Futbolda ise bambaşka bir iklime girdik, yıllarca ayrıştırıcı boyutuyla hizmet veren futbol bu sefer Trabzonspor üzerinde birleştirici rol oynadı. İlklerin takımı olan Trabzonspor bu misyonu hakkıyla yerine getirdi. Tüm kulüplerin uzattığı eli sıktı ve kocaman sarıldı. Önceki gün Trabzon'da Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı hemen hemen tüm takımın taraftarı gün boyu dolaştı. Havanın karlı olması nedeniyle dışarıdan gelen başka renklere gönül vermiş taraftar şehirde gezme imkanı bulamazken Trabzonlu esnaflar ve taraftarlar tarafından iş yerlerinde ağırlandı. Görülmeye değer, tarihe not düşülecek anlardı. Hiçbir taraftarın Trabzon'dan mutsuz ayrıldığını düşünmüyorum, tam bir misafirperverlik örneği sergilediler. Karşılaşma öncesi tüm başkanların toplantısı verdiği mesajlar hepsi değerli. Dileriz bu ortam devam eder ve hedef gösterme mantığından uzaklaşıp herkes moral bulduğu saha içinde kalır. Trabzonspor'a gelince maçı istediği gibi oynadı diyebiliriz. İstediği pozisyonlara giren ancak son vuruşlardaki şanssızlığı yine ortaya çıkan Bordo Mavili takım 2. yarıda maçı koparmayı bildi ve ülkeye bir nebze olsun moral sağladı. Tarihi bir maç dedik ya buradan gelen 3,5 milyon TL'lik gelir depremzedelere bir nebze olsun nefes ülkeye de örnek ve moral olarak döndü.

ALKIŞLAR SİZİN OLSUN

Trabzonspor taraftar gruplarıdnan VİRA felaketin ilk gününden beri deprem bölgesindeydi. Mobil mutfak kuran ve bölgede vatandaşlara hizmet veren VİRA ayağının tozuyla şehre gelip 20 saatte büyük bir koreografiye imza attı. Kısa bir sürede dünyada ses getiren büyük bir işe imza atan gruba alkışlarımızı yolluyoruz. 

WhatsApp Image 2023-02-17 at 12.30.46

TRABZONSPOR ARKA PLANDA NELER YAPTI

Trabzonspor'un arka planda yaptığı işler de oldukça fazlaydı. Sanki bir milli maça ev sahipliği yaparcasına tüm kulüp başkanlarının gelişi gidişi bu organizasyonun sağlanması kulüpteydi. Arda, Gökhan Gönül ve Çağdaş Atan gibi birçok eski futbolcu kulüp davetlisi olarak tribündeydi. Bu işlemler Başkan Ağaoğlu ve Asbaşkan Doğan'ın kontrolünde yapıldı. Asbaşkan Doğan uçağında TFF Başkanı Büyükekşi, Arda Turan ile birlikte geldi.  Federasyonda görev yapmış eski başkanlar ve Servet Yardımcı da tribünde yerini almıştı. 

WhatsApp Image 2023-02-17 at 11.36.51 (1)

PEKİ BİLETLER NEDEN AZ SATILDI

Yapılan tüm çağrılara rağmen maça 26 bin 200 kişi geldi. 38 bin seyirci kapasitesi bulunan Akyazı Stadyumu yine dolmadı. Bunun nedenine baktığımız zaman 1 numaraya hava şartlarını koyabiliriz. Gün boyu devam eden kar yağışı akşam saatlerinde ayaza döndü ve bu taraftarın gelişini etkiledi. 2 numaralı sebep ise maça destek amaçlı bilet alınıp gelinmemesiydi. 3 numaralı sebep ise maç saati. 4 numaralı sebep ise kombineli taraftarların gelmemesi. Uzar gider...

BAMBAŞKA BİR ALİ KOÇ 

Gün boyu Fenerbahçe Başkanı aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç'u izleme fırsatı buldum. Davranışları tamamen değişmiş yapıcı ve sevecen bir tavrı vardı. Önceki sezonlarda yaptığı çıkışlar sert tutumunu tamamen bir kenara bırakmış birleşitirici bir yapıya bürünmüş. Tribünde bulunan özellikle de Trabzonspor forması giymiş çocuklarla birbir ilgilenip sohbet edip şakalar yaptı. Saha dışında da tribünde de bol bol fotoğraflar çekildi. Dileriz bu birleştirici tutumlarına devam eder. Bu yönü de oldukça güzelmiş. 

WhatsApp Image 2023-02-17 at 12.30.09WhatsApp Image 2023-02-17 at 12.30.32