Hasan Tüncel yazdı...

Trabzonspor sezon boyu ilk defa bu kadar üstün bir maç oynamıştır, şut çekmiştir veya pozisyona girmiştir. Ancak çift eleminasyonlu maçlarda bu istatistiklerin hiçbir anlamı yok.

Günün sonunda tabelaya kimin tur atlayıp atlamadığına bakılır. Elenminasyonlu maçlar sonucun konuşulacağı maçlardır, takımın iyi olup olmadığını değil.

Evet Trabzonspor 6-7 net pozisyon yakaladı ancak saha içi organizasyonları ve gol yollarında yetersizdi. (Sezon başından beri devam eden bir durum) Evet hakem Lahoz ile de mücadele etti, Trabzonspor'u kartlarla frenledi verdiği kararlarla tartışma yarattı. Evet Trabzonspor’un kalesine gelen 5 şutun 2’si gol 2’si de çok tehlikeli oldu. Evet VAR bela oldu, Bakasetas penaltı kaçırdı. Hepsi birer sebep olarak sayılır ancak hiçbir fayda sağlamıyor.

22 yaş ortalamasına sahip ve Trabzonspor’un 4’de 1 bütçesiyle mücadele eden Basel’i ne kadar iyi oynadığımızla mı vuracağız? Onların buna hakkı var ancak Trabzonspor’un yok. Sonuç vaat eden bu kadronun bu düşünceye ihtiyacı yoktur.

Hedeflerini (Lig yarışı, Şampiyonlar ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi) bir bir kaybetmesiyle birlikte gelir gider dengesi sarsılan, milyon ekonomik sorunla boğuşan kulüp gelecek adına büyük bir darbe daha almıştır ve gelir kalemlerinin büyük bir bölümü tüketmiştir. Elde sadece Türkiye Kupası kaldı, Onun da ödülü kupanın gelmesi halinde, 1,5 milyon dolar. Trabzonspor dün sadece turu geçemediği için 600 bin Euro'dan oldu.

Günün sonunda Trabzonspor hem ekonomik hem de pskolojijk yıprandı ve geçtiğimiz sezonki yükselme döneminden sonra gerileme dönemine düştüi..

Bunca yatırıma karşılık kocaman bir hayal kırıklığı elimizde kaldı. Sezonun geri kalanında Abdullah hocanın çözüm adına gerçekçi hamleler yapıp kendisini anlatması gerekiyor.