Trabzonspor istediği kadro istikrarını aradan 21 maç geçmesine karşın hala yakalayabilmiş değil. Hemen hemen her maça farklı bir kadro ile çıkan takım son haftalarda formasyon değişikliklerine gidip çözümü merkez oyuncularıyla aramıştı.

DİŞ GEÇİRMEYE ÇALIŞTILAR

Haliyle dalgalı sonuçlar da alıyor. Evinde genellikle kendisine ters gelen Antalyaspor’u konuk eden Trabzonspor rakibinin çok önemli oyuncuları eksik olmasına rağmen maçı bir türlü istediği anlarda koparamadı. Antalyaspor cılız bir kadrosu olmasına rağmen Trabzonspor’a diş geçirmeye çalıştı, her an maçın içine dönebilirlerdi.

Maça bakıldığında Trabzonspor beklerinin uzun zaman sonra özgür bırakıldığını gördük. Eren ve Larsen top taşıma noktasında bu maçta görevlerini yaptılar. Trezeguet ve Djaniny bulabildiğince pozisyona girdi ancak oyuncuların formsuz oluşu ikinci golün geç gelmesinde başrol oynadı. Gomez’in ekstra santrfor performansı farklı bir oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi.

WhatsApp Image 2023-02-02 at 11.35.44

AVCI DA DOZU ARTTIRDI

Maçın dikkat çekici anlarından birisi de Djaniny’in ıslıklanmasıydı. Trabzonspor forması giyen her oyuncu takımını bir parçasıdır, ve o forma içinde olan her oyuncu önemli bir değerdir. Eleştiri tabi olacak ama yuhalamak farklı bir durum. Hem de öndeyken… Bunun en basit örneğini Abdülkadir Ömür’de yaşadık, güç bela geri dönebildi… Biraz daha dikkatli davranmak fayda gösterir..

Burada kısa bir not da vermem gerekiyor. Abdullah hocanın da son haftalardaki uyarı seviyesi oldukça arttı. Kenarda çok agresif bir tutum içine girmiş durumda. Tribünde onu izleyenler de bu değişimi fark edebiliyor.

FİZİK, KONDİSYON VE KUVVET OLARAK TAKIM GERİDE

Trabzonspor iç saha maçında çok da güçlü olmayan bir oyunla yine kazanmayı başardı. İç sahada yakaladığı bu kazanma alışkanlığı geçtiğimiz sezon en güçlü olduğu deplasman maçlarına taşıması gerekiyor. Trabzonspor kuvvet, fizik ve kondisyon olarak iyi bir seviyede olmadığını kazandığı maçlarda gösteriyor. Oyunun son bölümlerinde ikili mücadele kaybı, tempo düşüklüğü, top kayıpları bu noktada sorunlar olduğuna işaret ediyor. Bunu hem iç hem de dış sahada fazlasıyla görmeye başladık.