Hatayspor’a mağlubiyetinden sonra şampiyonluk yarışından uzaklaşan Trabzonspor, ligin ilk yarısında farklı mağlup olduğu Antalyaspor’u konuk etti.

Trabzonspor, bu hırsla maça öylesine istekli ve arzulu başladı ki, iş işten geçmiş olsa da ‘şampiyonluğun en büyük adayı benim’ havasını da estirmeyi ihmal etmedi.

Dolayısıyla Trabzonspor sağlı sollu çok sayıda ataklar geliştirdi. Özellikle Trezequet’in kaçırdıkları inanılmazdı. Bakasetas ve Djaniny’i de öyleydi. Adeta gol kaçırma yarışına girdiler. Bu durum 35’inci dakikaya kadar sürdü. Nihayetinde Bakasetas’ın pasında topla buluşan Trezequet şık bir dokunuşla takımını 1-0 öne geçirmesini bildi. Trezequet’in bu golü kendisinin de 7’inci golü olarak kayıtlara geçti.

Bir parantez açarak devam edelim. Bence Bartra, Hugo’yu bozuyor. Denswil, Hugo ikilisi sanki daha uygun duruyor gibi geliyor bana savunma hattında… Yanılıyor muyum? Yorumlarınızı bekliyorum. 

Birde Abdülkadir Ömür oynadığında Trabzonspor sahada daha diri gibi duruyor. Ömür’ün oynamadığı maçlarda daha kırılgan bir yapı oluştuğunu da gözlüyorum. Son 5-6 maçtır Ömür’de bir Avrupa havası da hissediyorum.

Şimdi gelelim asıl konuya. Trabzonspor çok uzun zamandır kendi evinde yenilmeyen takım unvanını korumaya devam ediyor ve çok iyi oynayarak maçlarını da kazanıyor. Ama ilginç olan aynı takımın deplasman maçlarında çok kötü oynaması ve farlı mağlubiyetler alması. Bu kesinlikle araştırılması gereken bir tez konusudur... 

Sinir bozucu bir başka konuda şudur. Fenerbahçe gibi önemli bir takımı yeniyorsunuz, sonra gidip Karagümrük’e mağlup oluyorsunuz. İşte o zaman inandırıcılığınızda da kalmıyor şampiyonluk yarışında.

Ne demek istediğimi sizler çok iyi anladınız o yüzden fazla uzatmayacağım…

Sonuç olarak, Trabzonspor normalde 7-2 kazanabileceği maçı 1-0 bitirdi...

Not: Yukarda bahsettiğim gibi deplasmanda Trabzonspor kazanamıyor. Galatasaray maçı var İstanbul’da… Kazanabilirler mi? evet kazanabilirler… Çünkü, Trabzonspor takımı bu tür maçları içerde ya da deplasmanda çok iyi oynuyor. 

Haa bu arada Djaniny oyundan alındığı sırada yuhalandı. Hak etti mi bunu? Bence hayır ama o da ben şampiyon olan takımda oynadım havasından bir türlü kurtulamadı. Yaptığı el kol hareketi de yanlıştı yine de her ne olursa olsun...

Maçın sonlarını doğru olan bitenleri yazmadan olmaz değil mi? Antalya seri bir şekilde gelmeye başladı ve beraberlik golünü de atabilirler dediğimiz sırada Naci Ünüvar gereğini yaptı ve takımını 2-0 öne geçirdi ve noktayı koydu.