Trabzonspor doğru oyununun peşine düşmüş durumda. Devre arası öncesi takımın oynadığı oyun hiçbir ışık vermese de kamp süreci ve sonrasındaki maçlarla takım yeni bir düzenin peşine gittiğini göstermişti.

Samsunspor ve Fenerbahçe maçlarında ortaya koyunan dominant futbol saha sonuçlarına yansısa da Fatih Karagümrük maçındaki kaza tüm planları alt üst etti.

Tabi bu durumun bir numaralı sorumlusu ve dert edineni Abdullah Avcı oldu.  Avcı’nın yılbaşı iznin ardından bir numaralı işi uzun uzun toplantılar oldu. 5 gün takımla çalışan Avcı normal şartlarda 45 dakika süren toplantıları 2 saate çıkardı ve Karagümrük maçının üzerine gitti. Sistem değişikliğinin sinyalleri burada başladı. Mevcut sistem Edin Visca’nın kaybedilişiyle birlikte daha işlemez hale geldi.

Görünen o ki, Abdullah Avcı mevcut bir sistem üzerinde hareket etmeyecek. Sürekli bir değişim bekliyoruz.

Taraftar ise geçtiğimiz sezonun ilk 11 haftasındaki oyunu bekliyor ve tüm düşüncelileri bu yönde…

Giresunspor maçındaki kontrollü ve rahat futbol Avcı’nın uygulatmak istedikleri açısından etkili oldu.

Coşkulu tempolu bir Trabzonspor olmasa da saha içerisinde panikten uzak rahat bir takım vardı. Bu oyuncu grubu ilk yarıda çok da göze hoş bir oyun sergilemese de gelen ince dokunuşlarla önümüzdeki haftanın takımını görür gibi olduk.

3 İSİM 11'E

Naci, Djaniny ve Doğucan'ın performansı Alanya maçında biz de olmak istiyoruz şeklindeydi..

Bireysel anlamda da oyuncu grubunun iyi geri dönüşler verdiğini düşünüyorum.

DESTEK SÜRMELİ

Karagümrük maçı sonrası olduğu gibi takıma desteğin ve güvenin artması gerektiğini söylemek istiyorum. Süreç çok uzun ve Trabzonspor hiç yabana atılacak bir takım değil.

TAKIM BÜTÇESİ DÜŞECEK

Kouassi’nin ayrılışıyla beraber artık takımda yeni ayrılıkları da bekliyoruz. Başta sağ bek Larsen olmak üzere Denswil ve Djaniny’in maliyeti oldukça yüksek duruyor. 2 oyuncuya gelecek teklifler değerlendirilecek. Yerli oyunculardan Doğucan’a da ilgi var ama maaş skalasında ciddi bir yeri bulunmuyor. Emrehan, Kerem, Yusuf, Taha ile de yolların kiralık olarak ayrılması planlanıyor. Transfer teklifi gelecek oyuncularla bu bütçe çalışmasının tamamlanması bekleniyor.

KISA OYUNCU YORUMLARI -

Uğurcan: Gol yemeden maçı tamamlaması özgüvenini arttırdı.

Eren: Performansı tartışma konusu olsa da bu maçta daha hareketli ve daha fazla oyunun içinde olduğunu gördük.

Abdülkadir Ömür: 3 maçtır takımın en iyisi olmakla meşgul. Yeniden eski günlerdeki gibi sahanın en etkili ismiydi.

Naci: Görünen o ki, zorlaya zorlaya ilk 11’deki yerine yerleşip o formayı alacak.

Djaniny: Ankaragücü maçında olduğu gibi enterasan derecedeki fizik gücüyle oyuna girip oyunun yönünü değiştirdi. Önemli bir silah…

Gbamin: İlk 30 dakikada oldukça fazla pozisyon kaybı yaşadı, mevkisel sorunlar yaşadı ama ikinci yarıda müdehaleleri yerindeydi.

Siopis: Fenerbahçe maçının en iyi isimelrinden olan Siopis bu maçta Bardhi ile performansı oldukça düştü. Çok fazla pas hatası yaptı ve final paslarında iyi değildi.