Fenerbahçe galibiyetiyle şampiyonluk yarışına ortak olan Trabzonspor, 4-1’lik Karagümrük mağlubiyetiyle adeta neye uğradığını şaşırmış, aynı maçta Visca’nın da yeniden sakatlanmasıyla büyük bir şok yaşamıştı. 

Bu büyük travmanın ardından Giresunspor maçına çıkan Trabzonspor kesinlikle tat tuz vermedi. Sanki üzerlerinde ölü toprağı vardı ve ‘Şampiyonluk yarışında bizim ne işimiz var’ der gibiydi! 

Teknik Direktör Abdullah Avcı hep ne diyordu. ‘Transfere gerek yok, biz tribünleri dolduralım yeter…’ Ama görünen o ki, Abdullah hocayı takan falan yok artık. Yani arada bir bağ kopukluğu var gibi gözüküyor. Haa diyeceksiniz ki, Fenerbahçe maçından kalma Giresun karşılaşmasında tribünlerin büyük bir kısmı cezalıydı da ondan dolmadı. Tamam ama genele baktığımızda Trabzonspor’un havasının kaçık olduğunu görüyoruz.. Peki, nasıl düzelecek bu iş diye soracak olursanız, sorumlular belli. O yüzden konuyu uzatmaya gerek yok.

Neyse, Trabzonspor büyük transfer yanlışları da yaptı. Gbamin, Naci Ünüvar, Yusuf Yazıcı, Yusuf Erdoğan niye alındılar bilmiyorum. Yusuf Yazıcı, Gabiman ve Naci Ünüvar kiralık geldiler, sezon sonu yoklar. Gereksiz transferlerdiler. Katkıları yoktu yani. Enis Badrhi’de var mı yok mu belli değil. Lahtimi transferi yapıldı, doğru dürüst oynatılmadı bile… Bartra tam bir bomba çıktı. Larsen deseniz evlere şenlik. Gomez’e gelince evet o iş yapacak. 

Bir tek Trezeguet sağlam transfer gibi duruyor. Durum böyle olunca Trabzonspor’un şampiyon olma ihtimalini varın sizler değerlendirin. Ha, belki devre arasında bazı isimlerle yollar ayrılır da, yerlerine kaliteli isimler dahil edilebilirse işte o zaman şampiyonluktan daha güçlü şekilde yeniden bahsedilebilir. Ama Trabzonspor’un ekonomik olarak da sıkıntıları var. Zor yani…

Sonuç olarak, Trabzonspor, Giresun maçını farklı kazanmasına rağmen, Lider Galatasaray’ın tam 7 puan gerisinde. Ligimizin durumunu da göz önünde bulundurduğumuzda sanırım ne demek istediğim çok iyi anlaşılmıştır.

Gomez’in attığı gol ile bitirelim istiyorum. Bir dakika içerisinde üç net gol pozisyonu yakaladı, üçüncüsünde golünü attı. Tebrik etmek lazım… 

İkinci yarıdan bahsedelim. En azından güzel goller gözümüzün pasını sildi. Bir ara Trabzonspor nihayet futbol oynamaya karar verdi. Abdullah hocanın oyuncu değişiklikleri ile farklılık oluştu.. Doğucan oyuna girer girmez attığı harika golle moral buldu. Djaniny’in de bu goldeki payı süperdi.

NOKTA

Not: Trabzonspor 3-0 kazandı. Peki, “Siz Trabzonspor’u beğeniyor musunuz?”