Anketler, yorumlar hatta kesin gözüyle bakılan altı imzalı tahminler…

31 Mart gecesinde hep birlikte gördük ki bunların hiçbirinin seçmen nezdinde bir karşılığı yok.

Yani vatandaş, yine ‘en iyi anket seçimdir’ gerçeğini ortaya koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın balkon konuşmasında belirttiği üzere, milletin kararı tabi ki her şeyin üzerinde, lakin 22 yıldır girdiği her seçimden zaferle çıkan Ak Parti’ye böylesine ağır bir faturanın kesilmesi alışılagelmiş düzende bir şeylerin üst düzeyde bir rahatsızlık yarattığını aleni destekliyor.

Son altı yıldır giderek derinleşen ekonomik krizin altında ezilen vatandaşın genel seçimlerde Ak Parti lehine kullandığı oy oranıyla 31 Mart Mahalli İdareler Seçim sonuçları kıyas edildiğinde vatandaşa ait tepkinin uyarı atışından çok daha fazlası olduğu zaten ortada.

Dolayısıyla, toplamda 21 belediyeyi kaybeden Sayın Erdoğan’ın ülke ekonomisini yeniden dizayn etmesi bizce şart.

Emeklilere reva görülen ücret, çalışan üzerindeki ağır vergi yükü, maaşlar arasındaki makas, yaşamı yaşanmaz hale sokan zamlar, günden güne değer kaybına uğrayan Türk Lirası’nın durumu artık hiçbir şekilde sayılmamalı.

Özetle;

Olur da sandıktan çıkan, vatandaşın tencere ittifakı dikkate alınırsa ne ala…

Yoksa kamyonlara yüklenen seçim sandıkları yarı yoldan geri dönecek gibi benden demesi!

ORTAHİSAR’A AHMET KAYA HAYIRLI OLSUN

Merkez İlçe Ortahisar’da sandıktan çıkacak sonuç Trabzon sınırlarını aşıp ülke gündemine düşmüştü.

Ak Parti adayı Ergin Aydın ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Ahmet Kaya arasında geçmesini beklediğimiz kıyasıya yarışa dair bu köşedeki şahsi yorumum, Aydın’a ait seçim başarısının partisinden ziyade sahip olduğu kişilik/karakter yapısıyla elde edilebileceği yönündeydi.

Belli ki Ak Parti’ye gelen tepkilerle Ahmet Kaya’nın saha çalışmalarındaki performansı bu öngörümü geride bıraktı.

Sayın Ahmet Kaya’yı kutluyor, elde ettiği seçim başarısının hem kendi hem de Ortahisar İlçesi için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.