Hatayspor maçıyla moral depolayan Karadeniz Fırtınası, son üç iç saha maçını kazanan Siltaş Yapı Pendikspor maçı için İstanbul'a gelmişti. Teknik direktör Ivo Vieira iç sahada dörtte dört yapmak, Abdullah Avcı da İstanbul'dan galibiyetle dönmek istiyordu. Beşiktaş'ı, Kasımpaşaspor'u ve Adana Demirspor'u mağlup eden İstanbul temsilcisi, çok iyi oynayamayan moralli Trabzonspor'u da gözüne kestirmişti.

Abdullah Avcı maça Hatayspor maçındaki on bir ile başladı. Afrika Uluslarar Kupası bitince Trabzon'a dönen Pepe ve Onuachu dünkü maçta yedek soyundu. Maçın ilk altmış beş dakikası sahada futbol falan yoktu. Sadece oyuncuların mücadelesini seyrettik. Sonrasında Bordo Mavililer sazı eline aldı. Rakibini bunaltan, tempoyu artıran, ikili mücadeleleri kazanan ve iki gol bulan taraf Trabzonspor'du. Yirmi dakikada Pendikspor neye uğradığını şaşırdı. Trezeguet ve Enis Destan'ın golleri Abdullah Avcı'yı da yönetimi de bir nebze olsun rahatlattı. Dünkü maçta gol atmasına rağmen çok verimsiz bir oyun ortaya koyan Mısırlı Trezeguet, Trabzonspor'un hücum gücünü frenleyen isimdi.

 Maçın iyileri Thomas Meunier, Denswil, Batista Mendy ve Berat Özdemir'di. Özellikle Thomas Meunier'e bir parantez açmak lazım. Belçikalı deneyimli oyuncu, maç boyunca herkese ne kadar doğru bir transfer olduğunu tekrar kanıtladı. Üç resmi maçında sıfır hata ve üç asistle oynayan Thomas Meunier, Borussia Dortmund'daki performansından hiçbir şey  kaybetmemiş. Trabzonspor'un Thomas Meunier ile saha içinde seviye atladığı bariz şekilde görünüyor. Sağ kanadı sağlam savunuyor, kademelere sağlam giriyor, savunmaya sağlam yardım ediyor ve sağlam asist yapıyor. Daha ne yapsın? Demek ki neymiş, on beş tane sıradan transfer yapacağına beş tane Meunier kalitesinde adam alacaksın. Altın kural bu. Umarım, sezon sonunda yapılacak transferlerin kalitesi Belçikalı oyuncu seviyesinde olur. Son olarak maçın hakemi Halil Umut Meler'e değinmekte yarar var. Sahanın en kötüsüydü. Dağınıktı. VAR'dan dönen Trabzonspor aleyhine verdiği penaltı kararı Kemal Sunal filmlerini aratmayacak kadar komikti. Neyi nasıl gördüde çaldı o düdüğü anlayamadık. Ankaragücü maçında yaşadığı talihsiz hadise, kendisinden çok şey almış götürmüş.