banner2032

14.10.2019, 17:05

TRABZON’DA AK PARTİ’NİN DÜŞMANLARI

Trabzon siyasetinde önceleri genelde partiler arası krizler gündemi belirlerdi. İktidar ve muhalefet arasında sert tartışmalar şehre hizmet adına büyük ses getirirdi. 

Ama bakıyorum son günlerde muhalefetten çok iktidar partisi kendi iç kavgaları ile gündeme geliyor. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun Trabzon başkan adayı olarak ismini açıklanmasının hemen ardından aslında parti içinde büyük bir kriz ve eleştiri bombardımanı başlatılmıştı. 

Bu şehirde adam kalmadı mı tartışmaları. 

Ama bir önceki başkanın da Ankara’dan geldiğini unutmuşlardı. 

Çünkü mesele teşkilat değil kendi nefisleri, kendi adamları idi. 

Ve kendilerini dava adamı olarak niteleyen birçok isim kendi partisinin açıkladığı adayı kayyum olarak niteleyerek kamuoyunda böyle bir algı oluşmasına sebebiyet verdi. 

Süreç devam ederken özellikle seçim çalışmaları döneminde bu kez bazı alım satım ve tanıtım faaliyetleri büyük kavgalara sebebiyet verdi. Zaman zaman bu kavgalara milletvekilleri de dahil oldu.  Parti binasında sesler yüksekli, odalar terkedildi. 

Derken meclis üyeliği listelerindeki ısmarlama isimler bu kez partide kriz oluşturdu. 

Herkes listeye bir isim verme peşine gitti, kimse liste bütünlüğünde şehrin menfaatlerini göz önünde bulundurmadı. 

Onu kırmayalım bunu kırmayalım istediğimizi listeye koyalım peşine gidildi. 

Meclis toplantılarını takip ederseniz ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. 

Hiçbir tartışmanın olmadığı her kararın geldiği gibi geçtiği bir meclis ortada. 

Allah’tan muhalefette iki tane korkusuz ve beklentisi olmayan isimler var da bazen neyin ne olduğunu şehre gösteriyor, anlatıyorlar. 

Seçim bitti herkes istediğini aldı, Başkan Zorluoğlu’nun ‘Yeni yönetim anlayışı ile kendi ekibimi kuracağım’ hamlesi ve bu hamle esnasında bazı teşkilat mensuplarının belediyedeki görevlerinden tırpanlanması, parti organlarını rahatsız etti. Ama başkanın en önemli ve kabul gören seçim vaadinin bu olduğu, vatandaşın en büyük beklentisinin bu olduğu unutuldu. 

Teşkilatlar ayaklandı, istifa sesleri yükselirken Ankara olaya el attı. 

İlginçtir bu esnada milletvekillerinden kimse olaya müdahale etmedi. 

Sonunda Ankara’dan taraflara kişisel ihtiraslarınızı bir kenara bırakıp şehre hizmet adına görev ve sorumluluklarınızı yerine getirin, partiyi bölmeyin, birleştirin talimatı verildi. 

Basına birkaç birliktelik görüntüsü verilse de, sonrasında teşkilatın rahatsız olduğu birkaç atama daha meydana geldi. 

Gevşeyen ipler bu kez daha da gerildi. 

Derken, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki görev değişikliği meselesi gündeme bomba gibi düştü. Düne kadar kimsenin tanımadığı ilçe milli eğitim müdürü binlerce öğrentmenin yüzlerce şube müdürünün önüne geçti şehrin kahramanı oldu… 

İyisiyle kötüsüyle partinin Trabzon’daki en üst kimliğinin bilgisi dahilinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü, Trabzon Valisi ve en önemlisi altında Milli Eğitim Bakanının imzası olan kararname iptal edildi. Koca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk attığı imzanın ardında bir gün duramadı. 

Koca Trabzon, Ortahisar’a atanan Trabzonlu Dünya Şampiyonu Müdürünü yani Ali Turan hocayı bir anda sildi. 

Oysa yanında boy boy poz verdikleri günü nasıl da unuttular. 

Kesinlikle burada Şükür Köse hocanın bir kabahati bir başarısızlığı veya yanlış bir şey yaptığını söylemiyorum. O gerekeni yaptı sustu geri çekildi, gereken yerlerle görüştü ve sessizce geri dönüp işine koyuldu.  

Partide il başkanlığı yapmış isimler, muhalefetin sert tepkilerine hak vererek, onlara siz haklısınız biz yanlış yaptık diyerek, partinin en önemli kurumu olan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehirdeki temsilcisi ve teşkilatının kararını muhalefetin ayakları altına serdiler. 

Acaba kendileri il başkanı iken böyle bir şey olsa ne yaparlardı. 

Ve soranlara da açık açık ‘Bizden habersiz bu şehirde bir şey yapılamaz’ demişler. 

Aile içi kavgadır, kol kırılır yen içinde kalır devri belli ki AK Parti’de kapandı. 

Milletvekillerine yakın isimler sosyal medya üzerinden ‘ayağınızı denk alın geliyoruz’ ifadeleri ile göz dağı vermeye başladı. 

Birileri koltuklarına gerilip Ortahisar atamasının iptaline kıs kıs güldü. 

Birileri artık il başkanı, gençlik ve kadın kolları istifa etmelidir, bu partimiz adına büyük garabettir dedi. 

Belli ki kongreler öncesi birileri kılıçları çekti, hücrelerini uyandırdı kendi adına ama dışardan görünen şu, 

Trabzon’da AK Parti harakiri yapıyor. 

El birliği ile partinin gücünü ve prestijini ayaklar altına sermek için gayret veriliyor. 

Tüm kurumlar emirleri altında iken şehirde huzuru ve bütünlüğü sağlayamıyorlar. 

Herkes paramparça bir taraf olmuş, ego tatmini peşinde. 

Tüm vaatler bekliyor, tüm sorunlar gözler önünde duruyor. Artık bekleyen hizmet ve sorunların ne olduğunu yazmaya da gerek görmüyor çünkü herkes ezberledi. 

Ama diyeceğim şu, parçalanışı bizlerde üzülerek seyrediyoruz, bu şehir AK Parti döneminde Ak Partililerin birlik olduğu dönemlerde çok büyük hizmetler yapmış ve karşılığında en fazla oyu almıştır. 

Şu anda gidişat tam tersini gösteriyor, birlik bozuldu hizmetler durdu. Artık gerisini siz hesap edin, 

Bir de son olarak Trabzon Büyükşehir belediyesi Ulaşım AŞ. krizi vardı onu unutuyorduk. 

Partiden kuruluş aşamasında bir isim istenmiş olabilir, ulaşım olunca da Uluslararası Nakliyeciler Derneği Temsilcisi Abdullah Özer akla gelmiş, önerilmiş, sonra kararın yeniden değerlendirilmesi istenmiş. Özer Belediye’ye davet edilmiş. Yeni

genel kurulda görev alabilir de almayabilir de: Bu meseleyi kriz gibi yansıtmak isteyenler ortalığa düşmüş. 

Kavgayı nasıl büyütür nasıl partiye ve belediyeye daha fazla zarar veririz diye. 

Valla bu şehrin çok büyük sorunlar var, şu boş işlerden nemalanma heveslerinizden bir vazgeçinde şehrin asıl meselelerine dönün lütfen. 

Trabzon ego tatmin etme şehri değildir, edecekseniz hizmet edin etmeyecekseniz de gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz.

Yorumlar (19)
Abdullah özer 2 yıl önce
Bekir bey Ak parti benim istifamı almadı ben istifa ettim nedeni o dönem Hendek teröründe mücadele eden kahramalarımıza defalarca desteğe gitmem bu gidiş gelişlerde terör örgütüne Agır hakaretler etmem yaptığım faaliyetler kurumsal yapı nedeniyle Partimize zarar verebileceği düşüncesiyle daha serbest kahramalarımıza destek vermek için il yönetimimden istifa ettim Ak parti üyesiyim bundanda gurur duyuyorum
Halis 2 yıl önce
Şükür KÖSE Trabzon Milli Eğitiminde kavgadan gürültüden uzak eğitim camiasının içerisinde birlik ve huzuru sağlamış çok başarılı yalaka yalama olmayan delikanlı yiğit bir eğitim eridir... Görevine tekraren dönüşünde kimin dahli varsa Allah razı olsun... Büyük bir yanlıştan dönüldü...
Teşkilatçı 2 yıl önce
Büyükşehir belediye başkanı bu şehirin evlatlarına kiyim yaparken haydar revi ve ekibi dışında sesini çıkaran varmıydı hayırdır şimdi ne oldu da haydar revi be ekibine saldırıya başladılar. Zorluoglu belediyeyi hdp den almış gıbı teşkilattan uzaklaştırmasının bedelini kim ödeyecek o zaman nerdeydi bu vekiller şimdi çıktılar ortaya
vatandaş 2 yıl önce
belediyenin şirketlerine gıda toptancısından nalburuna varıncaya kadar adamları yönetici atadınız da ulaşım a.ş. ye tırcı nasıl olur diye veryansın ediyorsunuz. abdullah bey trabzonun bir değeridir ve iş adamıdır ticareti de adamlığı da iyi bilir.ulaşım a.ş. ye de yakışır. kimseye eyvAllahı olmadığı için onu yemeye çalışıyorlar. 61 saat ailesinden ricam belediyenin diğer iştiraklerindeki yöneticileri ve mesleklerini eğitim düzeylerini araştırmanızdır. teşekkür ederim.
Bekir 2 yıl önce
İl yönetimi onurlu durup komple istifa edip zorluoğlunun ekmeğini yağ sürmeli. Abdullah özer istifası alınmış bir adam değil mi kim niye önermiş yine birileri hınzırlık peşinde
Yasal?!2 2 yıl önce
beyaz türk olan adnan günnar zaten trabzon u yansıtmaz o da bunu bilir akçabat a yatırım yapar, elit takılır genel merkeze hoş görünmeye çalışır reis e yakın olanlar ile iyi geçinir asla trabzon yerel siyasetini önemsemez. haaa burada kimler acınacak haldedir biliyor musun il yönetimindeki başta hasan dilekoğlu bayram öztürk besir çörekçi arslan gibi milli görüşçüler. onlar bir iki kişi işe koydular mı mutlu olurlar. uğur aydın gibi halil ibrahim kamil kansız gibi anayolcular anayol-m ciler ise kaymağı götürürler işlerine gelmeyen bir şey olunca da mahalle çığırtkanlığı yparlar. sen yazamayacaksın bırak da benım yorumlarım okunsun hemde hiç bir yerde ismi makamı koltuğu menfaati rantı olmayan birisi olarak yorumlarım tartışılsın selamlar genç ve cesur kalemşör erhan kardeşim
Ahmet 2 yıl önce
Bundan da bir şey olmaz. Osman Gökhan Bali'nin teşkilata veyahut Trabzon'a ne hayrı oldu birisi açıklasın. Hala onu orada tutuyor.
Yasal?! 2 yıl önce
erhan cesur yazıyorsun ama eksik yazıyorsun. bu yorumumu yayınlamanı özellikle talep ediyorum. bahar ayvazoğlu ile salih cora asli milletvekili değil yardımcı milletvekilleridir ve süleyman soylu ya direkt bağlıdırlar. süleyman soylu haydar revi den de muhammet balta dan da adnan günnar dan da ofg den de hesabını alacaktır. bu ilden istanbul a onu kaydıran herkesten hesabını alacaktır. almaya da başlamıştır. gelecek sezon ne balta ne günnar ne cora ne ayvazoğlu olmayacaktır. haydar revi büyükşehire ve ortahisar a sulandığında unutsun yapılmayacak haydar revi de ahmet metin genç te 2023 ün milletvekilleridir. neden mi o zaman demiştim. il başkanı olup da vekil olamayan bu ikisi ölmeden vekilliği isteyecekler diye. hiç ahmet metin i adnan ile balta ile çok yakın göremezsiniz, varsa yoksa salih ile bahar. soylu ile ahmet in arası yoktu sonra salih arayı yaptı. yazın lütfen yazın. ahmet metin genç, salih cora, bahar ayvazoğlu süleyman soylu ya bağlıdır. ne haydar ı takarlar ne balta yı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 02:42
Güneş 04:42
Öğle 12:28
İkindi 16:28
Akşam 20:04
Yatsı 21:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30