Açık konuşalım Beşiktaş maça iyi başladı ve ilk 20 dakika Trabzonspor’dan üstündü ama buna birazda bordo-mavililer izin verdi yorumunu yapmam lazım. Çünkü geriye yaslandıklarında hedef, topu kapmak ve Beşiktaş kalesine uzanmaktı. Bahsettiğim süre içerisinde bu olmadı. Ama ilerleyen dakikalarda Onuachu ve Mendy güçlü fizik yapısıyla maça damga vurdular diyebilirim.

Özellikle Onuachu’yu düşürmek, ondan top almak inanılmaz gibi bir şeydi. Üstün fiziği Beşiktaş savunması allak bullak etti. Atılan her kafa topuna müdahale etti. Attığı golde Bardhi’in muz ortasına sadece dokundu ve kafa golüyle de takımını 1-0 öne geçirdi. İkinci gol de serbest atıştan geldi. Bakasetas topun başına geçtiğinde hepimiz gol geliyor dedik ve öyle de oldu. Bakasetas topu adeta iğne deliğinden geçirdi. Mert Günok bile yediği gole şaştı kaldı.

Mendyi’i yazmadan olmaz. İlk maçıydı, heyecanlıydı. Normal… Dengesiz de başladı, o da çok normaldi ama sonradan açıldı ve kaptığı topla takımına gol attıran en önemli unsurdu diyebilirim. Hatta ilk yarının sonlarında sağ ayağıyla adeta Beşiktaş kalesine füze gönderdi ve top üst direkte patladı. 0 gol olsaydı ilk yarı 3 olurdu ve Beşiktaş’ın gardı iyice düşebilirdi.

Neyse, ikinci yarı Bjelica yorulan Abdülkadir Ömür’ün yerine taze kuvvet olarak Trezeuquet’i aldı, doğruyu yaptı. Topu ileriye taşımayı planlıyordu. Üzüntü veren Onuachu’nun sakatlanması oldu. Yerine Enis Destan’ı aldığında tribünlerin büyük desteğini aldı. Lakin, Enis Destan ileride parlamakta olan bir yıldız adayı olacak.

3’üncü golde de Mendy’nin parmağı vardı. Topu öyle bir yere attı ki, Hamşik’i bizlere hatırlattı ve Trezequet de ışık hızıyla topa yetişti milimetrik güzel pasında Visca Trabzonspor’un 3’üncü golünü attı. Tebrik etmek lazım… Beşiktaş gibi hazır bir takıma 3 gol atmak öyle kolay bir iş değildi. Bjelica hocanın da hakkını verelim. Takımını müthiş motive etmiş Beşiktaş maçına. Bu galibiyet Trabzonspor’u havaya sokar ve yarışın içerisinde de hep olur görüntüsü verdi. Düşünün bir de Pepe Trabzonspor’a dahil olmuş. İşin rengi çok daha farklı olabilir diyorum başka da hiçbir şey demiyorum.

Bunu demeden olmaz. Şenol Güneş toplu halde yuhalandı, hiç şık olmadı bu. Vefa sadece İstanbul’da semt adı değildir derdi Şenol hoca, kendisine yapılan vefasızlıktır kimse kusura bakmasın. ‘Şenol, papucu yarım çık dışarı oynayalım’ dediğiniz adam Trabzonspor köküdür ve dalga geçilecek bir kişilikte asla değildir. Nokta

Sonuç olarak, Ertuğrul Doğan yönetimini tebrik etmek lazım... Transfer döneminin sonlarına doğru önemli transferler yaptılar ve büyük paralarda verdiler. Trabzonspor takımını yeniden havaya sokup taraftarın gözünde de tam puan almayı başardılar. Hepsinden önemlisi de Beşiktaş’a karşı harika oyun ve farklı bir galibiyet aldılar. Helal olsun…