Hüzünleri ve sevinçleri ile koca bir yılı geride bıraktık. Yeni umutlar, beklentiler ile 2024’e merhaba dedik. Günler çabuk geçiyor tutamıyoruz. Hafızamda daha dünmüş gibi duruyor, Ünlü bir haber spikerinin o dönem çalıştığı Televizyon kanalında haberlerin açılışın da bugün 2 bin yılının ilk günü anonsu ve işte o anonsun üzerinden tam 24 yıl geçmiş.

Geçen 24 yıl da geriye şöyle dönüp baktığım da Ülke olarak çok şeyler yaşadık, Çok olaylara tanıklık ettik, hainlikler gördük, siyasi ve ekonomik olarak uçurumun kenarından döndüğümüz pek çok şeye tanıklık ettik. Pek çok seçim ve sistem değişikliği yaşadık. Tabi ki güzel gelişmeler de yaşandı güzel ülkem de mutlu olduk gururlandık, bu güzellikleri baltalamak isteyenler karşı mesleğimizin gereği olarak haberlerimizde dile getirdik. Ülkemizin , yaşadığımız şehrin sorunlarının çözümlenmesinde fikirler ortaya attık. Belki de bu 24 yıllık süre için de mutluk ve heyecan veren en önemeli olguların başın da geride bıraktığımız 2023 yılının 29 Ekiminde yaşadık. Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılını coşkuyla kutladık. Bu gururu yaşayan neslin içinde olduğum için çok mutluyum. ( Hayatın gerçeği olarak ;Bir sonraki 100. Yılı bir çoğumuz göremeyecek.)

Yaşadığımız şehir Trabzon da aradan geçen yaklaşık çeyrek asırlık zaman da çok gelişti ve değişti, Bu gelişimle ile birlikte sorunları da artarken, yerel yöneticiler de bir çok sorunu da çözüme kavuşturdular. Sorunlar bitti mi bitmez insanın olduğu yerde sorunlar bitmez sadece çözüne kavuşturulur, biri biter biri başlar. Unutmadan Allah Nasip etti Trabzonspor’umuzun şampiyonluğunu da gördük Aramızdan bir çok isim bu dünyadan ayrıldı, üzüldük, ağladık. Dualar ile ebedi istirahatgahlarına uğurladık.

Çok çabuk geçti be zaman. Şairin şiirinde dile getirdiği gibi “ Su misali aktı ömrüm “

Yazımın başında da belirttiğim gibi yeni umutlar ile girdik 2024 yılına…Bu umutlar gerçeğe dönüşür mü yaşayıp göreceğiz,

2024’de herkesin başta sağlık olmak üzere, mutluluk ve huzur içinde geçirmesini diliyorum.