Trabzonspor-Gaziantep FK maçı gerçekten de çok garip başladı. 2 ve 10’uncu dakika da Maxim ve Markovic’in attığı gollerle Trabzonspor ilk 10 dakika içerisinde mağlup duruma düştü. 

Sıkıntı şuydu. Antep’nin attığı gollerin aynı bölgeden gerçekleşmiş olmasıydı. Yani Antepliler Trabzonspor’un sağında (Larsen’in koruduğu bölge) adeta maden bulmuş gibi saldırınca savunma da toplu halde uyudu ve olanlar oldu.

Fakat, Antep’in attığı goller sonrası Trabzonspor’da, Djaniny ile anında tepki gösterdi ve yakaladıkları pozisyonları değerlendirememesi de tamamen şansızlıktı diyebiliriz. Sonrasında toparlanan Abdullah Avcı’nın öğrencileri Antep’i sağlı sollu baskı altına aldı. 

Özellikle Hamşik’in kontrolündeki oyun tarzı Trabzonspor’u izlenir hale getirdi. Trabzonspor’un bulduğu beraberlik gollerinde inanılmaz işler yaptı. Hamşik’i izlemek inanın harika bir şey. İnsanın gözlerinin pasını siliyor değil mi? O attığı milimetrik paslar, paralel paslar ve çapraz paslar Trabzonspor’u ayağa kaldırmaya yetti. 

Trezeguet’nin attığı golle devam edelim. Kızılyıldız maçında olduğu gibi iyi oynadı. Goller de atmaya başlayınca artık Trezequet kendini buldu diyorum. Daha da iyi olacak, bekleyin görün derim ben. 

Trabzonspor’un kazandığı penaltı atışı itirazlarla doluydu. Antep tarafından. Anlatalım. Bir kere net penaltıydı pozisyon. Topa Hanousek’e vuruyor ve eline çarpıyor. Net penaltı. İtirazları bana göre doğru bile değildi. Topun başına geçen Bakasetas beraberlik golünü atarak takımını rahatlattı. 2-2

Asıl diyeceğim şudur. Antep’in ilk 10 dakika içinde attığı gollerle Trabzonspor’un mağlup olacağı zaten hiç inandırıcı gelmemişti ki bana. Yanılıyor muyum? Çünkü Fırtına, oyunu hiç bırakmadı ve ‘ben bu maçı kazanırım havasında’ oynadı ve kazanmasını da bildi. Hem de 0-2’den maçı çevirip 3-2 ile… TEBRİKLER…

Maçın ikinci yarısında Trabzonspor gene baskılı oynayan taraftı. Antepli oyuncuların en ufak pozisyonda zaman çalma amaçlı yere yatıp kalkmamaları dikkat çekiciydi. Taktikleri kesinlikle buydu… 

Bu tür hareketler insanı futboldan soğutuyor. Oyna oyunu be kardeşim…

Abdullah Avcı, Abdulkadir Ömür, Gomez, Ghabim ve Denswil’i oyuna aldı. Lakin Trabzonspor golde yiyebilir görüntüsü veriyordu. Çünkü Larsen gününde hiç değildi.

Sonuç olarak, Trabzonspor, ilk yarıda gereksiz goller yedi. Beraberlik ilk yarıda geldi ama koca ikinci yarının sonunda galibiyet golüne Bartra ile ulaşabildi ve altında değerinde üç puan almasını da bildi.NOKTA.