Trabzonspor başkanlığı ağır bir makamdır…

Sahip olan herkese büyük bir güç katar.

Çünkü Trabzon bir markadır, çok büyük bir markadır. Hele de Trabzonspor markasıyla birleştiğinde size süper kahraman gibi bir güç katar.

Geçmişe bakın, örnekleri çoktur, ülkemizin genel müdürleriyle, milletvekilleriyle, bakanlarıyla görüşebilmek için saatlerce kapılarda bekleyen yöneticiler oldu ve olmaya da devam ediyor.

Ancak, Trabzonspor Başkanı sıfatı ile istediğin zaman, istediğin şekilde ülkenin en tepesindeki isimlerle görüşebilir, sık sık bir araya gelebilirsiniz. Çok yakın bir örneği Spor Müzesi açılışında yaşandı.

Böyle bir makamdır… Ne bakanlık, ne vekillik, ne büyükşehir belediye başkanlığıdır...

Hepsi bir yanadır Trabzonspor Başkanlık makamı bir yanadır.

Ekran Resmi 2022-11-08 09.59.31

Bir yürürsünüz, bütün bir şehir değil, dünyada milyonlarca insan sizinle birlikte yürür. Her şeyin üzerinde bir makamdır Trabzonspor başkanlığı…

Bu göreve geldiğinizde geçmişinizdeki iyi veya kötü şeylerin hiçbir önemi olmaz, anında gündemden silinir hele de başarılı olursanız bütün karalarınız ak olur.

Keyfinize göre siyaset de yapabilirsiniz, mitinglere de katılabilirsiniz.

Yeter ki başarılı olun…

İşte böyle bir gücün sahibi Sayın Ahmet Ağaoğlu.

Ve Divan Kurulu’nda  Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni savunayım derken hiç olmayacak bir kelam ediyor.

‘Trabzon’a yeni bir havalimanı lazım değil’ ifadelerini kullanıyor.

Değerli Başkanım, şimdi biri kalkıp  ‘Abdullah Avcı’nın bu takımda ne işi var?’ dese toplum ve taraftar ona ne derse, havalimanı yorumunuz ile de size de aynısını diyorlar…

Siz güzel bir kulübün iyi bir başkanısınız, bir dönem daha yapsanız kimse yok demez.

Beyefendi bir adamsınız, gerçekten seviliyorsunuz..

Tanıdığımız kadarıyla öyle kompleksleriniz de yok ve elinizde şehre güç katacak böyle büyük bir marka-değer varken bunu tersine kullanmanız gerçekten beni şaşırttı…

Siz Yatırım Adası’ndan bahsetseniz Türkiye ondan bahseder,

Siz Güney Çevre Yolu’ndan bahsetseniz Türkiye ondan bahseder,

Siz şehrimize raylı sistem, teleferik gibi prestij projesi yapın bu şehre topçu getiremiyoruz deseniz dünyadaki Trabzonluları ayağa kaldırırsınız...

Ama biz bunu sizden istemedik. Sizden istediğimizi de zaten 1,5 sene 3 kupa ile bize verdiniz. İnşallah böyle devam edersiniz. Bütün şehir arkanızda merak etmeyin.

Cumhuriyet 100. Yılında da yine şampiyonluğu alacağız, umutluyuz size inanıyoruz.

Gerçekten işinizi hakkıyla yapan bir kişisiniz. Bu tür konuşma veya düşüncelerinizi açıklamadan şehri iyi bilen şehirde yaşaylan kendi yönetiminizdeki çok değerli iş insanları ile  birkaç gazeteci veya alakalı sektör büyükleri ile istişare etmenizi öneririm.

Trabzon şehrinin gerçeklerinden uzak olduğunuz iyi enforme edilmediğiniz görünüyor.

Bize tesisler de lazım, marina da lazım, yüzme havuzları da lazım, spor kompleksleri de lazım, tenis kortları da lazım amma...

BİZE ÖNCE GÜZEL, YETERLİ, TRABZON'A YAKIŞIR, YOLCULARIN YAĞMURDA ÇAMURDA KAPILARDA SIRA BEKLEMEDİĞİ, UÇAKLARIN SAATLERCE ROTAR YAPMADIĞI,  PİST UZUNLUĞU HER PİLOTUN KORKUSUZCA İNEBİLECEĞİ  ŞEKİLDE OLAN, PİSTİ SAĞLAM,  TERMİNAL BİNALARI İLE BÖLGENİN ABİSİ ORTADOĞUNUN TURİZMDE ÇEKİM MERKEZİ OLAN ŞEHRİMİZE YAKIŞAN BİR HAVALİMANI LAZIM. VE BU HAVALİMANI TRABZON'A 3 SEÇİMDİR VAAT EDİLİYOR. İKİNCİSİ Mİ YAPILSIN YOKSA YIKILIP YENİDEN Mİ YAPILSIN DİYE DİYE YILLAR GEÇTİ.

Biz zaten istediğimiz ne varsa 20-30 yıl gecikmeli alıyoruz. Lütfen siz de tarafınıza yanlış bilgilerle iletilen bu yersiz, gereksiz açıklamalara malzeme olmayın.

Endişelerinizin farkındayız ama eğer Trabzonspor’u biri yerinden etmeye kalkarsa  buna en başta biz karşı çıkarız eğer bu zaruri ise size en güzel yerin verilmesi yapılması için biz taşın altına baş koyarız.
Sizi bu tür polemiklere atmak isteyenlere yem etmek isteyenlere lütfen müsade etmeyin.

ŞEHİR HASTANESİ ÖZEL İLGİ BEKLİYOR

Madem konumuz yatırımlardan açıldı, şu Şehir Hastanesi meselesine de AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu başta olmak üzere Trabzon Milletvekillerimiz Muhammet Balta, Dr. Adnan Günnar, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Ahmet Kaya ve Hüseyin Örs'ün dikkatlerini çekmek isterim.

Halkın yanında olduğunuzu anlıyoruz, güzel düğünler, cenazeler, kongreler, parti görevlendirmelerine tüm hızınızla yetişiyorsunuz.

Ama Allah aşkına biz başladığımızda temeli atılmayan farklı şehir hastanelerinin yüzde 30'u tamamlandı.

Kentimiz, bu konuda 2 yıl geriye atıldı.

Trabzon-Sehir-Hastanesi-Onemli-Bir-Yatirim-1

Bu devlet bu kadar aciz midir? AK Parti iktidarı bu kadar güçsüz veya iş yaptıramaz mıdır?

Trabzon bu kadar sahipsizliği hak edecek ne yapmıştır?

Bakınız, ihale halen açıklanmadı. Kasım denildi, Kasım bitiyor...

Bu işi hızlandıracak bir yetkili yok mu?

4 tane Trabzon'un bakanı diyoruz ama bu tür önemli konularda hiçbirinin gücünü şehirde hissedemiyoruz!

Bakanlar şehre gelince sorunlar dinleniyor, brifingler alınıyor, herşey yolunda gösteriliyor, talimatlar veriliyor… Bakanlarımız uçaklarına binip gidiyor sorunlar aynı yerinde kalıyor.

Şehir Hastanesi ihalesi yeniden yapılırken oradaki sorunları kapsayan bir ihalemi olacak bunu da bilmiyoruz.

Gülcemal gibi, Karadeniz Sahil Yolu gibi olay bittikten sonra enkazı ile uğraşmayalım.

Şehir Hastanesi etrafında derin deşarj hatları, kanalizasyon, elektrik, su, doğalgaz hatlarını kapsayan bir drenaj kanalları işi vardı, bu ihaleye eklendi mi?

Eklenmemişse tam bir facia olur, yine iş başa dönebilir. Bu kanal işi önemli acaba ihalede var mı?

Yine inşaata dahil edileceği söylenen bir Morfoloji bölümü binası vardı. Şehre söz verilen, yetkililer arasında konuşulup mutabakata varılan bu konu yeni ihaleye eklendi mi?

kapak_112305

Acaba ilgilerin bundan haberi var mı? Yoksa aynı Kanuni Bulvarı gibi Trabzon'dan bir haber Trabzon'un ihtiyaçlarını görmezden gelen bir ihale, bir yaptırım ile mi karşı karşıya kalacağız?  Bunu bilmek isteriz.

Ayrıca yine bu hastanenin hangi kuruma bağlanacağı muamması çözülmüş değil.

Önce Sağlık Bilimleri Üniversitesi denildi sonra Trabzon Üniversitesi  bünyesinde olacak denildi..

Şu an bu üniversitenin hali ortada. Bu yükü, bu ağırlığı kendi kurulumunu tam anlamıyla tamamlayamamış olan Trabzon Üniversitesi taşıyabilir mi?

Kampüs yerleri bile tartışma konusu olan, kendi içinde bir çok sıkıntı yaşayan kurum bu koca hastane teşkilatlanması ve sistemini kurabilir mi? Ne kadar başarabilir kuşkuluyum…

Ama şunu diyorsalar ‘Zaten bu hastane 5 seneye bitmez o zaman bakarız’ buna da diyecek bir şeyimiz yok, biz alıştık beklemeye ve sürpriz sonlara…

BAŞKAN ÇELEBİ VE EKİBİ…

TTSO'nun başına genç, dinamik, kararlı,  birbirine destek olan, kararların arkasında duracak şehre yön verecek olan bir ekip başa geldi...

Birlikte yönetim anlayışı ile göreve gelen ekip, görev dağılımında da başkan yardımcılıklarını belirlerken de en demokratik bir yöntemle, yeniden seçime giderek bunu hayata koydu...

Seçim sonrası yapılan oda içindeki seçimlerle başkan yardımcıları belli oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve ekibi ile Meclis Başkanı Şadan Eren ve ekibine yeni dönemde başarılar diliyoruz.

Trabzon için en güzel, en hayırlı, en gerekli çalışmaları yapmaları noktasında her zaman destekçi olacağımızı, verdikleri sözleri tutmaları noktasında takipçileri olacağımızı şimdiden belirtelim…

Gelelim ‘acil kodlu’ dediğimiz iki konudan ilkine.

Başkan Çelebi göreve gelirken ‘Dünya Ticaret merkezi sorununu çözmek en önemli ve birincil görevimiz’ demişti. ‘Hep birlikte burayı satın almak için bir konsorsiyum oluşturacağız’ ifadelerini kullanmıştı…

Artık Çelebi ve ekibi görevde…

Şehrin gündeminden bu konuyu acilen çıkarmalarını umut ediyoruz.

Ve tüm şehrin bu konuda TTSO ile birlikte hareket etmesini,  bu ekibe destek olmasını bekliyoruz.

Yine TTSO'nun gündeme alması gereken ikinci en önemli konu ise Arsin Yatırım Adası’dır…

celebi2

Yatırım Adası gündemden düştü. Yatırım adası dosyasını birileri bir yerlere yatırdı kaldıramıyor.

Bu konuda Erkut Çelebi'nin önemli bir tespiti şahitliği var.

Önceki dönem belediye başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Singapur ziyaretlerinde oradaki yatırım adalarını denize dolgu tesisleri gördüğünde Trabzon'a da bu olabilir neden olmuyor, yapılamıyor demişti. Süreç ilerledi ve gündeme alındı… Güzel mesafeler katedildi.

Şimdi eski Başkan Suat Hacısalihoğlu, “Ben her şeyi hazırladım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan onayı da aldırdım. Top yeni yönetimde diyecektir…”

Acaba gerçekten her şey hazır mı?

Erkut Çelebi bu konunun tüm raporlarını gelinen süreci tam idrak edip gerekirse Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile ile acilen görüşüp Trabzon'a gelinen süreçle ilgili tatmin edici bir bilgilendirme yapmalıdır…

Yatırım Adası yattığı yerden kalkabilecek mi? Son durum nedir? Bunu Trabzon’a açıklamalıdır.

Çelebi ve ekibinin işi gerçekten çok ama çok zor. Seçim üzeri yetişmesi mümkün olmayan ve uzun zaman gerektiren birçok konu onları bekliyor….