Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin çağa ayak uyduramayan, küçük, yetersiz, CIP'i olmayan ilkel bir vaziyette işlediği aslında biliniyordu.  

Yaz ayında dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin (Dış Hatlar Terminali 2022 Ocak-Ekim ayları arasında 668 bin yolcuya hizmet etmiştir), Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde karşılaştıkları fiziki mekân yetersizliği ile ilgili haberlerimiz, yeni havalimanı ile bağdaştırılmaya çalışınca konu başka yere kaydı. Hele konunun içine Trabzonspor ve tesisleri de dahil edilince sorun neredeyse çıkmaz bir sokağa girdi...  

Paylaşımımızda ne şanlı takımımız Trabzonspor'umuzun tesislerinden ne de Trabzon'a yapılması gündemde olan 2. pist veya yeni havalimanından söz edilmiştir.  

Paylaşımımızın bu konuyla alakası yoktur.  

Bugün dünyanın akın ettiği, her yıl yüzbinlerce turistin geldiği şehrimizin Dış Hatlar Terminali’nin yetersizliği nedeniyle bir okurumuzun yaşadığı gerçek komiklikler silsilesi kamuoyuna aktarılmıştır. 

Dış Hatlar Terminali’nin fiziki durumunun elden geçmesi, kadrosunun güçlendirilmesi ve gerekiyorsa binanın biraz daha büyütülmesi, yine havalimanına yeterli bir CİP salonu yapılması, dış hatlar transfer sisteminin gözden geçirilmesi konularına dikkat çekilmek istenmiştir. 

Ekran Resmi 2022-12-06 14.06.25

Bunun aksi bir durum söz konusu değildir.   

61saat.com olarak sadece biz değil Trabzon'un yeni bir havalimanına, 2. büyük bir piste ve yeni terminal binalarına ihtiyacı olduğunu tüm turizmciler, yatırımcılar, turistler ve siyasiler ısrarla söylemektedir.  

İktidar ve muhalefet de her zaman, her seçim sürecinde bunun bir ihtiyaç olduğunu defalarca dile getirmiş projelerle vaatlerde bulunmuşlardır.   

Fakat yeni havalimanı, ikinci pist veya yeni terminal binalarının yapılması adına Trabzonspor tesislerinin yıkılmasının, o bölgede bulunan spor komplekslerinin, iki adet kapalı yüzme havuzunun, tenis kortlarının, yat limanının heba edilmesinin kimseye yararı olmayacağını buna da asla göz yummayacağımızı ifade etmek isteriz.  

Sonuna kadar karşısında olacağımızı bir kez daha belirtmek ister, belki eksik bilgilendirmemizden kaynaklanan ve başka yerlere çekilen tartışmanın odağından sapmamasını önemle rica ederiz….

Dış Hatlar Terminali yetersizdir, çağ dışıdır, Trabzon'a yakışmamaktadır.  

Tek amacımız da bu yetersizliği gündeme getirmek, yetkililerin dikkatine sunmak ve düzeltilmesini sağlamaktır.  

Bu manada desteklerini esirgemeyen ve konunun gündeme taşınmasına paylaşımlarıyla güç veren siz değerli okuyucularımıza ve takipçilerimize teşekkür ederiz.  

DUYDUNUZ MU KAHRAMANMARAŞ CADDESİ TRAFİĞE KAPATILMIŞ  

Şehirde yanlış yapılan birçok şeye duyarsız kalan, haberi olmayan; şehirde yol üstüne hatta her gün geçtikleri güzergahlarının üzerine ve hatta tescilli binanın önüne yapılan yapıyı görmeyen; gösterildiğinde gözlerini kapatan, söylenildiğinde kulaklarını kapatan Trabzon Kent Konseyi'ne, Trabzon Mimarlar Odası'na, Trabzon İnşaat Mühendisleri Odası'na Kahramanmaraş Caddesi'nin trafiğe kapandığını haber vermek istedim.  

Olur ki dolmuşa biner bankaların önünde inmek istersiniz. K. Maraş Caddesi trafiğe kapatıldı çok da güzel oldu…  

Ekran Resmi 2022-12-06 14.09.20

MİNNETSİZLER ADAY OLMUŞ  

Birkaç minnetsiz adamın basın toplantısına gittik dün.  

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Karadeniz Bölge Başkanlığına adaylığını açıklayan Mustafa Dündar ve ekibinin basın toplantısıydı…

Neye minnetsiz bu adamlar derseniz! 

Siyasete minnetsiz, öyle başı sonu oynayan adamlara minnetsiz, aç gözlü adamlara minnetsiz, yancı, rantçı, yalancı, “bir şey olsa da iki kuruş indirsek cebimize, bütün işleri biz alsak, iş yerimize rant sağlasak iki belediye iki parti yemeği verelim de şehirde ne olursa olsun önemli değil” şeklinde düşünenlere minnetsiz....  

tga-1

Şehrin kaliteli olmasını, gelişip kalkınmasını isteyen, seçim var diye kirliliklerin üzerinin örtülmesinin değil daha da açılmasını isteyen bir kaç minnetsiz adam; iyilik, yardım, kültürel etkinlikler, sosyalite ve benzeri tüm etkinliklerde en önde koşan bir kaç minnetsiz adam dün basın toplantısı düzenleyerek TGA başkanlığına adaylığını açıkladı.  

Başkan Adayı Mustafa Dündar ve yola çıktığı ekibe başarılar dilerken her seçime müdahil olmayı kendilerine görev bilen bazı siyasilerimizden bu seçime müdahil olmamalarını rica ediyorum.  

TGA Trabzon'un gücü ile bölgede gerçekten adından söz ettirecek bir yetki ve etkiye sahip olacaktır bundan emin olunuz. Şimdiki Başkan Murat Toktaş'ın Trabzon'a hiç hayırlı rüya görmediğini; 'TGA Trabzon'a şunu yaptı, Karadeniz'e bunu yaptı' diye bir icraatını, katkısını göremedim.  

Belli ki mevcut düzene ayak uydurmuş gidiyor. Dilerim Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Karadeniz Bölge Başkanlığı görevi bu kez Trabzon'da kalır ve tüm Trabzon Mustafa Dündar ismi etrafında birleşir…

İYİ PARTİ'DEKİ KÖTÜLER  

İYİ Parti'de neler oluyor, neler...  

Genel seçim öncesi kongre yapılırsa olacağı budur.  

Türkiye'de iktidar ve muhalefet arasındaki kavgadan sıyrılan; arada kalanların, tepkicilerin ve umutsuzların partisi haline gelen İYİ Parti yükselişini sürdürüyor.  

CHP ve AK Parti'nin aksine durağan değil yükselen bir trend sergileyen İYİ Parti, seçim öncesi milletvekilliği adaylığı için gelebilecek istifalar nedeniyle ilçelerde ve illerde kongre kararı almak zorunda kaldı.  

Böylesine güç algısı oluşturan bir parti, seçim üzeri kongreye giderse tabi ki ilçeler şehirler karışır.  

Trabzon'da da durum karmakarışık.  

Kimine göre Koray Aydın ile Yavuz Aydın'ın milletvekilliği ve bakanlık hesabı,  

kimine göre Yavuz Aydın ile Hüseyin Örs'ün Milletvekilliği 1. sıra yarışı, 

kimine göre Meral Akşener'in, Koray Aydın üzerine kurduğu bir oyun Trabzon'un karışmasını istemesi...  

Ne derseniz deyin Ortahisar İlçe kongresini izledim, delege listesini kontrol ettim.  

Kusura bakmayın ama Sayın Meral Akşener, siz Başbakanlık rüzgarına kapılıp tabanı ihmal ediyorsunuz…

Bu usulsüzlük iddiaları, bu haksızlıklar ve delege seçimlerindeki katakulliler...  

Bildiğimiz Meral Akşener'in kabul etmeyeceği şeyler.  

Haberiniz yoksa feci bir durum, çünkü kontrolü kaybetmişsiniz demek... 

Haberimiz var da müdahale etmiyorsanız, o daha feci çünkü usulsüzlük iddialarına ses çıkarmamak usulsüzlüğü onaylamak kabul etmek demektir.  

İYİ Parti'de kötü giden bir şeyler var, benden söylemesi….

Bu arada Koray Aydın yeni parti kuracağı iddialarını yalanladı, bu yönde yapılan haberlerin deli saçması olduğunu, fitne fesat amaçlı olduğunu, uydurma olduğunu ifade etti.  

Belli ki çelme takma operasyonları başlamış!