Trabzonspor, ilk yarı boyunca doğru dürüst futbol oynamadı ama bir hareket yaptı, herkesin gözünün pasını silmesini de bildi.

Nasıl mı? Kaptan Kaleci Uğurcan Çakır’ın uzun degajında Onuachu topu kafasıyla aşırtıyor, Visca’da harika bir gol atıyor. İlk yarının bitimine saniyeler kala da Bardhi kaleciyle karşı karşıya kalıyor, biraz estetik topa dokunabilse ikinci golü Trabzonspor kesin bulabilir ve fişi çekebilirdi.

Neyse, Volkan Demirel’in oyun taktiği her zamanki gibi belliydi. Şöyle ki, Trabzonsporlu futbolcuların sinirini bozmak... Kısmen başarılı da oldu. Hakem Burak Şeker’de bu oyuna düştü. Sertliklere izin verirken, sinir bozucu hareketlerde de sarı kartını es geçti.

Bjelica’nın Hatayspor maçındaki futbol anlayışına baktığımızda, Beşiktaş maçındaki gibiydi. İlk yarım saat rakibine topu verip yakaladığı pozisyonlarda uzun toplarla rakibinin ceza sahasına girmekti ama olmadı. Bardhi ve Abdülkadir Ömür’de adeta kilitlenmişti. Onuachu’ya da top gitmeyince Trabzonspor dan-dun oynadı. Taki, devreye Uğurcan Çakır girene kadar. Yanılıyor muyum?

Volkan Demirel maçta bir şeyi hesap etmedi. Neydi? Abdülkadir Ömür ve Bardhi’yi kilitledi tamam ama kaleci Uğurcan başlangıçlı golün geleceğini hiç hesap edemedi… İkinci yarı başladığında Nenad Bjelica’nın sahanın kötüsü Abdülkadir Ömür’ü oyundan almasını bekledik ve Trezeguet’i de oyuna dahil etmesini bekledik ama boşuna bekledik.

Bir de Trabzonspor ikinci yarıda gereksiz geriye yaslanmasına da şaşırdık! Yine de Dk 62’de takımın iyilerinden Eren Elmalı’nın müthiş pasında topla buluşan Onuachu topu filelere göndermesini bildi, derken 0-2 oldu Mersin’de…

Dk 67’de beklenen değişiklikler geldi, A.Ömür çıktı, Berat girdi, Onuachu çıktı Enis Destan girdi. Acemice değişikliklerdi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Takım içerisindeki bu değişim Trabzonspor’u da allak-bullak etti.

Sonuç olarak Trabzonspor’da Volkan Demirel sendromu devam ediyor. 2-0 mağlup durumdayken Volkan Demirel, Trabzonspor’u 3-2 mağlup edebiliyorsa burada tek bir suçlu vardır o da kesinlikle ve kesinlikle Bjelica’dadır.

Trezequet’i oyuna dahil etmekte çok geç kaldın Bjelica.. Halbu ki Ömür çıkacaktı ve Trezequet oyuna alacaktı. Trabzonspor Bjelica’nın fantazilerine mağlup olmuştur, kurban gitmiştir…

Soruyorum… Beşiktaş galibiyetinin şimdi ne anlamı kaldı bunu kesinlikle iyice düşünmelidir Hırvat hoca. 2-0’dan 3-2 maç VE-RİL-MEZ..,

NOKTA