Dünya Kupası arasından sonra lig sanki yeniden başlamış gibi oldu. Hem de ne başlangıç. Trabzonspor-Fenerbahçe derbisi…

Müthiş mücadele vardı maçta. İnanılmaz tempoluydu. İlk yarının genel durumunu özetlediğimiz de Fenerbahçe pozisyon bulandı, hatta bir şutları da direkten geri döndü. Trabzonspor’un pozisyonu bile yoktu. Aslında her iki takımında merkeze sıkıştırdığı oyun planı fiziksel güce dönüşmüştü ki, az hata yapanın maçı kazanacağı hava çoktan yaratılmış oldu.

Ben en iyisi direkt ikinci yarıya geçiş yapayım…

Trabzonspor çok tempolu başladı ikinci yarıya. Çünkü ‘Ben son şampiyonum’ dedi ve futbol oynamaya karar verdi.

Dediğimiz sırada Fenerbahçe 10 kişi kaldı. Crespo ikinci sarıyı gördü ve kırmızıdan oyundan atıldı. Bir dakika sonra da Gomez inanılmaz güzel bir gol attı ki, hem de 61’de. Öncesinde de Gomez net bir gol kaçırmıştı. Sonrası Trabzonspor iyice sazı eline aldı, Trezeguet’in sert şutunda top çok az farkla auta çıktı.

Abdullah Avcı, oyuncu değişikliklerini başladı. Siopis çıktı, Gbamin girdi, Gomez çıktı Umut Bozok taze kuvvet oldular Trabzonspor’a Enis Bardhi, Hamşik ve Djaniny ile birlikte. Trabzonspor bu haliyle daha da sahada diri oldu ama net goller kaçırdılar. Halbuki farkı açabilirlerdi çok rahat bir şekilde. Fenerbahçe cılız da olsa Trabzonspor kalesine geldiğinde tribünlerin ıslığı çok etkiliydi belirtmem gerekiyor.

Lafı fazla uzatmadan sonuca gelelim istiyorum.

Trabzonspor, şampiyonluk yarışındaki en iddialı takımlardan biri olan rakibi Fenerbahçe’yi mağlup ederek ‘bende bu işin içerisindeyim. Çünkü ben son şampiyonum’ dedirtti ve bunu da Türkiye’ye ilan etmiş oldu. Peki, Trabzonspor galibiyeti hak etti mi? kesinlikle evet. 

Abdullah Avcı hocaya da ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Trabzonspor takımını çok iyi toparladı Dünya kupası arasında… Helal olsun dememiz gerekiyor, kutlamamız da gerekiyor. Bu sonuçla Trabzonspor, şampiyonluk yarışındadır. Hatta en önemli adaylarındandır da. Bunu kimse inkar edemez, diyorum başkada hiçbir şey söylemiyorum. 

NOKTA

Not: Trabzonspor bir ara kaçırdığı gol pozisyonları sayamaz hale geldim. Bunlar gol olsaydı tarihi fark olurdu. Tarihi…