Abdullah Avcı ile iki maçta dört puan toplayan Karadeniz Fırtınası, İstanbul'da Fenerbahçe karşısına çıktı. Yine Abdullah Avcı ile kalesinde gol görmeyen Trabzonspor, Kadıköy'deki maçta gücünü ispatlamak istiyordu. Hafta içi büyük bir kitle tarafından dillendirilen "Fenerbahçe Trabzonspor'a fark atar" mottosuna da cevap niteliğinde bir maç olacaktı. Dört büyük kulüp arasındaki maçların her neticeye gebe olduğunu anlayamamış bir kitle maalesef ki spor camiasının içinde halâ var. Maçın favorisi Fenerbahçe'nin favoriliğinin hakemin başlama düdüğüne kadar olduğunu herkesin iyi bilmesi lazım. Başlama düdüğü çaldığı an, oyuncular ve formalar oynar sahada.

Maça iyi ve akıllı başlayan taraf Trabzonspor'du. Onuncu dakikada Edin Vişça patentli gol Paul Onuachu ile gelince maç daha da kıran kırana döndü. İlk yarı boyunca Trabzonspor müthiş mücadele etti. Fenerbahçe'yi ceza sahasından uzak tutan Bordo Mavililer, ilk yarıyı skor olarak önde kapatmasını bildi. Özellikle Berat Özdemir ve Batista Mendy'nin orta alandaki üst düzey mücadelesi, İsmail Kartal'ın oyun planını olumsuz etkiledi. Sahada sezonun en kötü ilk yarısını oynayan bir Fenerbahçe vardı. Paul Onuachu'nun performansı, maçın her anında rakip savunmayı tedirgin etti. Karadeniz Fırtınası ikinci yarıya gollerle başladı. Önce sahanın en iyilerinden Berat ardından dünya yıldızı Pepe'nin golü maçı bir anda 3-0'a getirdi. Fenerbahçe'nin şok olduğu dakikalarda Tadic'in penaltı golü ev sahibi takımı futbol olarak pek ayaklandıramadı. İkinci golü arayan İsmail Kartal'ın takımı savunmada açıklar verdi. Hakem Zorbay Küçük ve VAR heyeti de maçta sahne almaya çalıştı. Fakat başarılı olamadılar. Düdüğündeki standartsızlıkla maça damga vurdu. Trabzonspor zorlu deplasmanda doğruları yaparak ezeli rakibi karşısında galip gelmeyi başardı. İki golü verilmeyen Bordo Mavililer, ligde onda on yapan rakibini yenerek büyük bir işe imza attı.

Abdullah Avcı üç maçta yedi puanla yoluna devam ediyor. "Fenerbahçe Trabzonspor'a beş atar" denilen bir zamanda Kadıköy'de iyi bir futbolla rakibine ilk mağlubiyetini tattırdı. Galibiyet önce Abdullah Avcı'ya sonra onun oyuncularına yazar. Trabzonspor'un Kadıköy'de uzun yıllar galip gelememe durumu da son buldu. "Trabzonspor, Trabzonspor ruhuyla mücadele edince yenemeyeceği takım yok" diye diye dilimizde tüy bitmişti. Sonunda bu gerçekleşti. Takım savunmasını kusursuza yakın yapan Trabzonspor, on maçta beş gol yiyen bir takıma tek maçta üç gol attı. İki golü de verilmedi. Abdullah Avcı, Fenerbahçe galibiyetiyle kredisine kredi kattı. Üst seviye mücadele ve oyun disiplinine bağlılık ilerideki maçlar için ümit verdi.