Ziraat Türkiye Kupası'nda finalin adı Beşiktaş-Trabzonspor olunca reytingler daha yüksek oluyor. Türkiye'nin dört büyük kulübünden ikisi finale kaldı. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda kozlar paylaşılacak, sonucu almayı başaran altmış ikinci Türkiye Kupası'nı camiasına hediye edecekti.

Maçtan önce performans olarak Trabzonspor daha avantajlı gözüküyordu. Lakin, büyük takımlar arasında oynanan maçları önceden tahmin etmek çok zordu. Herkes herkesi her sahada yenebilecek kadar büyük olduğundan dünkü maçın ne olacağı da muammaydı. Yaklaşık seksen bin taraftarın önünde oynanan final maçı adına yakışır şekilde başladı. İlk yarıda sahayı enine boyuna daha iyi kullanan taraf Beşiktaş'tı. Siyah beyazlı takım Paul Onuachu'nun müthiş golüne ilk yarının sonunda penaltı ile cevap verebildi. İkinci yarı gol ile başladı. Salih Uçan takımını öne geçirdi. Abdullah Avcı'nın Trezeguet hamlesi Trabzonspor'u biraz canlandırdı. Pepe takviyesi ise Trabzonspor'u son dakikada rahatlattı. Ama yine aynı Pepe'nin kendisine yakışmayacak büyük hatası maçın uzatmalara gitmeden sonuçlanmasına neden oldu. Libyalı Al-Musrati'nin golü Beşiktaş'ın kupayı almasını sağladı. Abdullah Avcı'nın yaptıkları ve yap(a)madıkları maçın sonucuna etki etti. Beşiktaş oyun olarak rakibinden daha iyiydi ve hak ettiği kupanın sahibi oldu.

Trabzonspor dün akşam Paul Onuachu, Edin Vişça ve Thomas Meunier'i verimli kullanamadı. Enis Bardhi, Berat Özdemir ve Umut Güneş Beşiktaş orta alanı karşısında etkili olamadı. Eren Elmalı'nın faydasız oyunu, orta alanın etkisizliği Denswil ve Mendy'i de olumsuz etkiledi. Uğurcan Çakır'ın kendinden emin oyunu ve performansı, belki de Trabzonspor için söylenebilecek tek olumlu mevzuydu. Gedson, Salih ve Musrati Umut Güneş ve Berat'a üstünlük kurdu ve Abdullah Avcı maçın büyük bir kısmında bu duruma tepkisiz kaldı. Atı alan da Üsküdar'ı geçti. Beşiktaş'ın kupayı almasında Abdullah Avcı'nın katkısı su götürmez. Yanlışlar yumağında boğulan bir Trabzonspor seyrettik. Halbuki Başakşehir maçındaki Bordo Mavililer, futbol olarak çok iyiydi. Abdullah Avcı ve oyuncular bordo mavili camiayı büyük hayal kırıklığına uğrattı. Trabzonspor gibi bir takım kupalar kaybedebilir ama kötü mücadele edemez kötü oyun sergileyemez.