Gol yemeyi de maç kaybetmeyi de unutan Karadeniz Fırtınası, uzun süredir üç puana hasret Fatih Tekke yönetimindeki Alanyaspor'un konuğuydu. Trabzonspor, Paul Onuachu'nun dönüşüyle üçüncü bölgede tam rahata erecekken Onuachu'nun sakatlanması talihsizlikti. Altı maçtır kazanamayan Alanyaspor'un düşme hattına çok yakın olması, maçın önemini bir kat daha artırmıştı.

Abdullah Avcı'nın takımı maça iyi başlayan taraftı. İlk yarıda rakibine oyun olarak üstünlük kuran Bordo Mavililer, yüzde yetmiş topla oynamasına rağmen kalesinde iki gol gördü. Oğuz Aydın'ın attığı iki golle morallenen ev sahibi ekip, ikinci yarıya "maçı kazanabiliriz" düşüncesi ve inancıyla başladı. İkinci yarıda da aynı futbolu seyrettik. Gol yine Fatih Tekke'nin takımından geldi. Efecan Karaca'nın golü Akdeniz Bölgesi temsilcisini tamamen rahatlattı. Uzatmalarda Pepe ile gelen Trabzonspor golü sonucu değiştirmedi. Çok zorlu maçtan ummadığı bir neticeyle galip ayrılan Alanyaspor, lig sıralamasında bir nebze de olsa rahatladı. Uğurcan Çakır ve arkadaşları büyük bir sürprize imza atarak farklı skorla kaybetmeyi başardı(!)

Rakip kaleye yirmi dört şut at, rakip ceza sahası içinde otuz dokuz kez topla buluş, dokuz korner at son saniyeye kadar gol atama! Çok büyük bir meziyet! Enis Destan asla Trabzonspor'un birinci ve ikinci forveti olamaz. Bu olgu dünkü maç ile kesinleşti. Umut Güneş ve Trezeguet'nin oyuna ağırlığını koyamadığı bir maç oldu. Hele yenilen bir ikinci gol var ki, evlere şenlik! Uğurcan Çakır'ın Denswil ile anlaşamaması belki mağlubiyetin kırılma pozisyonuydu. Üçüncü bölgeye kadar rahat gelip ceza sahasında iş bitiremeyen her takım maç kaybetmeye mahkumdur. Trabzonspor gibi büyük bir takımın golcüleri de büyük olmalı. Keza asist yapacak oyuncuları da! Son maçlarda kalesini gole kapatan Abdullah Avcı'nın takımı, Alanyaspor'a kaybedebilir ama Alanyaspor'dan üç gol yemez. Ziraat Türkiye Kupası ve üçüncülük yarışı devam ediyor. Heba sezonunu en az zararla atlatabilecek Trabzonspor, Avrupa Kupaları'na katılabilirse camiasını az da olsa mutlu eder. Tam tersi bir durum hem başkanın hem yönetim kurulunun hem de teknik heyetin başını çok ağırtır.