Galatasaray'ı yenen Fatih Karagümrük'ün hocası Şota, sırada Trabzonspor var diyerek dün geceki maçı prova havasına soktu. Maçın ilk çeyrek diliminde haklı görünüp golü de buldular. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. "Bu kadro ile bu kadar" diyenlerin kadrosu sıra kimde imiş gör bakalım, Şota dercesine rakibin üzerine üzerine gitmeye başlarken, rakip kaleye yaklaştıkça adeta devleşen dalgaya benzediler.

Taraftarlarına da "İşte benim takımım, böyle oynamalı, oynayıp yenilseler de kabulümdür" dedirttiler. Şimdi, bu güzel oyunla alınan skoru fazla büyütmeden hatta senenin şampiyonu gibi havalılığına kapılmadan takımımızın dün gece yaptıklarını mercek altına alalım.

Ve bugüne kadar neden yapılamadığını soralım ki, geleceğe ışık olsun. Birincisi, başta denildiği gibi bu oyuncu grubu kötü değilmiş; öne oynayıp önde baskı kurabilirmiş! Sağdan soldan yağmur gibi enfes orta atan ayakları varmış, atılan ortalara göbekten destek verebiliyorlarmış.

Rakibi hatta hatta rakibini ceza alanına kapatıp soluksuz bırakabiliyormuş. Beklere, adınız üstünüzde dercesine, sakın ileriye çıkıp orta atmaya yeltenmeyin değilmiş! Çok daha önemlisi, bu takım bal gibi çift santrafor oynayabiliyormuş, hem de ihtiyacı olmadığı zaman gibi gibi örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Şimdi sırada Paul Onuachu oynadığı zaman ona da aynı ortaların atılması, Batista Mendy'nin asli görevine dönmesi kaldı. Bu haftalık bu kadar, herkese sağlıklı, hayırlı ramazanlar diliyorum.