Bir yaz günü, eline papatya alıp "seviyor-sevmiyor" demeyeniniz yoktur sanırım... Sonuç muammadır ve önceden tahmin edilmesi güçtür. Her şey o son papatya yaprağına bağlıdır. Tıpkı Trabzonspor'un her maç ne vereceğini bilemediğimiz gibi...

Bir bakıyorsun takım döktürüyor ve son yaprak "seviyor" diyor ya da takım 3 pas dahi yapamıyor ve falın sonunda sevmiyor çıkıyor.

Papatya falının mutlu bittiği bir haftayı daha geride bıraktık. Haftaya son yaprak ne der, tahminde bulunmak da zor! Çünkü Trabzonspor bu sezon öylesine dengesiz performanslar sergiledi ki gelecek maç hakkında yorumda bulunmak, atomu parçalamakla eş değer...

Karagümrük maçı özelinde forvetsiz sahaya çıkan Abdullah Avcı ve öğrencilerinin, bu denli etkili olacakları çok da beklenir sonuç değildi. Özellikle Pepe'nin zekice oyunu ve Trezeguet'in sürekli arayış içinde olması kayda değer pozitif gelişmelerdendi.

Bu arada değinmeden olmaz; Uğurcan'ın sakatlığı sebebiyle, maç öncesi sosyal medyada ve camiada Onuralp'in kaleye geçme konusunda ciddi bir gündem oluşmuştu. Bunun en büyük sebebi Taha'nın bugüne kadar güven vermemesiydi. Hazır gelişme sürecinde isek Onuralp de gelişsin diye düşündü insanlar fakat olmadı. Maçın kazanılması bu durumun üstünü örtmemeli.

Haa unutmadan, papatya falı demişken eskilerin şu sözüyle bitirelim yazıyı... Geleceğini fala bırakan, yarınını zora bırakır.