Fenerbahçe deplasmanında sükseli bir galibiyet, Konyaspor karşısında alınan anlamlı 3 puandan sonra, görece daha rahat geçmesi beklenen Sivasspor maçı el birliğiyle zora sokuldu ve evinde galibiyet alamayan tek takım konumunda bulunan Yiğidolar karşısında ecel terleri döküldü. Peki, kolay geçeceği umulan Sivasspor maçı nasıl zora girdi?

Trabzonspor'un yediği 3 golde de önce Visca, sonra Abdülkadir ve son olarak Eren ayaklarında ki topu rakibe armağan ettiler. Sivasspor da armağanları boş çevirmedi. Bu kadar bireysel hata yaparsanız, kaldı ki ilk golde kalecinin de büyük hatası var, o halde maçı kazanamazsınız.

Maçın tamamında orta saha direnciniz defansif anlamda işlevsellik göstermezken, Berat'ı oyuna almazsanız maçı kazanamazsınız.

İlk 55 dakikada çok iyi performans gösteren ve akabinde oyundan tamamen düşen Pepe'yi değiştirmezseniz, maçı kazanamazsınız. Kaldı ki 8 aydır topa değmemiş ve 3 haftadır düzenli forma giymeye başlayan futbolcudan fazla süre beklemek hayalcilik olsa gerek...

Burası çok önemli ve net, Bardhi'ye forma verirseniz maçı kazanamazsınız.

Yukarıdakiler peşpeşe yaşanınca, kazanamamanız kaçınılmaz bir son oluyor.

Son olarak şu 2 konuya da değinmek istiyorum... Kısa sürelerde verdiği skor katkısından daha çok, takıma kattığı pozitif enerjiyle Enis Destan artık ilk 11'i fazlasıyla hak ediyor. Gollerine ara vermeden devam eden Onuachu'yu kesemeyeceğinize göre, belki de artık çift forvetle oynama zamanı gelmiştir. Bir de Trabzonsporlu futbolculara özellikle yabancılara, maç kazanılmadığında soyunma odasına gidene kadar gülüşmemeleri gerektiği konusunda uyarı yapılmalı. Çünkü Trabzonspor galip gelememişse, bu camia için hayat bir süreliğine duruyor.