Abdullah Avcı ile birlikte yükselişe geçen Karadeniz Fırtınası, milli takımın Galler maçı için verilen aradan sonra Sivasspor'a konuk oldu. Bu sezon kendi evinde henüz üç puanla tanışamayan Sivasspor, Trabzonspor karşısında galip gelmek istiyordu. Bordo Mavililer'in tek hedefi ise mutlak kazanmaktı. Soğuk bir kasım gecesi her iki takımın da sahada çok mücadele etmesi gerekiyordu.


Abdullah Avcı maça Trezeguet, Bardhi, Berat ve Larsen gibi milli oyuncularını yanında oturtarak başladı. İlk yirmi dakikada iki sürpriz gol bulan Servet Çetin'in takımı, ilk yarıda devamını getiremedi. İspanyol Samuel Saiz'in golünde kaleci Muhammet Taha'nın, Arnavut Manaj'ın golündeyse Denswil'in kişisel hatası ana nedendi. İlk yarının son dakikalarında rakibine oyun üstünlüğü sağlayan Trabzonspor, Nicolas Pepe ve Paul Onuachu'nun golleriyle skoru eşitledi. İlk yarı sonuna doğru Rayyan Baniya-Trezeguet değişikliği skorun eşitlenmesinde etkiliydi. İkinci yarıya daha istekli başlayan taraf ev sahibi Sivasspor'du. Baskılı oyun sonucunda Manaj kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü kaydetti. Muhammet Taha golde yine başarısızdı. Abdullah Avcı iki Enis'i oyuna almasıyla üçüncü golün gelmesi bir oldu. Enis Destan savunma arkasına sarkıp Trezeguet'yi topla buluşturdu. Trezeguet'nin klas plasesiyle skoru eşitleyen Bordo Mavililer, çok soğuk deplasmanda bir puanla yetinmek zorunda kaldı. Sivasspor ise evinde yine kazanamayarak iç sahadaki üç puan hasretini bir başka maça bıraktı.


Trabzonspor'un en zayıf halkası kaleci Muhammet Taha hariç, Mehmet Can ve Eren Elmalı idi. Dünkü maçta hücuma katkıları sıfırdı. Savunma tarafları ise "eh işte" vaziyetindeydi. Kaleci Muhammet Taha, Uğurcan Çakır'ın yemeyeceği golleri yedi. Maalesef sınavı geçemedi. Bakasetas'ın hali ise tez konusu olur. Sözleşme meselesi bir an önce netleşmeli. Ya devam ya tamam denmeli Bakasetas'a. Vitor Hugo sonrası savunmanın göbeği dikiş tutmadı. Çare bulunmalı. Oyunda kaldığı müddetçe Edin Vişça çok iyiydi. Abdülkadir Ömür vasatı aşamadı. Pepe ilk yarıda on dakika çok iyiydi. İkinci yarı sahada göremedik. Onuachu golünü yine attı ama, o da Sivas'ta buz kesen bir başka isimdi. Enis Bardhi'nin takıma katkısı sıfırdı. Genç Enis Destan ise yaptığı asistle takımına bir puanı kazandıran isimdi. Abdullah Avcı'nın yapacak çok işi var. Halâ namağlup! Fakat yeterli değil. Avcı da bunun farkında. Sivasspor karşısında geriye koşmakta zorlanan, takım savunmasında sorunları olan bir Trabzonspor'a şahit olduk. Abdullah Avcı ile kaybetmeyen Trabzonspor, sahada mutlaka daha iyi olmak zorunda.