Son 2.5 sezondur Trabzonsporlu taraftarların en çok kullandığı kelimeydi "kötü oynuyoruz" vurgusu... Şampiyon sezonun son 8-10 maçını da katabiliriz bu sürece? Bu süre zarfında önemli galibiyetler alınmadı mı? Pek tabiki evet fakat bu akşam ki gibi etkili ve akıcı oyun görmüyorduk Trabzonspor'dan... Doğrusunu söylemek gerekirse, özlenmişti böyle oyun bir hayli!

Ekstrem bir frikik haricinde pozisyon vermeyen, ikinci bölgeyi doğru paslarla ve hızlı geçen, üçüncü bölgeye oyunu yığan, her iki kanadı da kolektif kullanan, kaybettiği topları hızla geri kazanan ve en önemlisi sahaya bir karakter koyabilen Trabzonspor özleniyordu ve Gaziantep deplasmanında bu özlem uzun bir aradan sonra giderildi.

Kritik soru ise şu, sert gel gitler yaşayan Trabzonspor bu haz veren futbolu sürdürülebilir hale getirebilecek mi? Hatta geçtim sürdürülebilirliği, 6 gün sonra oynanacak olan Samsunspor maçına bu oyun taşınabilecek mi? Açıkcası bu soruya olumlu cevap vermek, çok da kolay olmasa gerek...

Bugünün tek pozitif olgusu 2.5 sene sonra gelen etkili oyun değildi. Visca ve Bakasetas'ın bireysel performansları da özlenenler arasındaydı ve bu özlem de son buldu. Fakat bu olgunun da ne kadar devam edeceği merak konusu...

Uzun bir aradan sonra keyifli futbol sergileyen Trabzonspor, lige "merhaba" dedi. Umarız bu oyun hemen "güle güle"ye dönmez!