banner2032

Misli.com 3. Lig'de ilk santra yarın

- Bu sezon takım sayısı artırılan 3. Lig'de 4 grupta 67 takım mücadele edecek - Sezon sonunda 4'ü direkt, 2'si play-off'tan 6 ekip 2. Lig'e yükselecek, toplam 16 takım ligden düşecek

Spor 19.09.2020, 12:50
Misli.com 3. Lig'de ilk santra yarın
banner2081

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Bu sezon takım sayısının artırıldığı Misli.com 3. Lig, 67 ekibin katılımıyla yarınki müsabakalarla başlayacak.

Geçen sezon 15 Mart haftasında oynanan müsabakalardan sonra ara verilen 3. Lig, temmuz ayındaki play-off maçlarıyla tamamlandı.

Matematiksel olarak ligde kalma ihtimali bulunmadıkları için düşürülen Tokatspor ile Manisaspor'a aynı ligde mücadele etme hakkı verildi.

Bölgesel Amatör Lig'de gruplarında birinci olan 11 ekibin yanı sıra en fazla puana sahip 9 takım da Misli.com 3. Lig'e çıkarıldı. Böylelikle lig 4 grupta 67 ekiple oynanacak.

Bölgesel Amatör Lig'den Misli.com 3. Lig'e çıkan 20 takım şöyle:

"Mardin Fosfatspor, Kahta 02 Spor, Arhavispor, Çarşambaspor, İçel İdmanyurdu, Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Alanya Kestelspor, Bergama Belediyespor, Bursa Yıldırımspor, Yalovaspor, Arnavutköy Belediyespor, Siirt İl Özel İdare, Ceyhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Belediye Kütahyaspor, Edirnespor, Tekirdağspor, Çengelköy, Adıyaman 1954."


- Toplam 67 ekip


Yarınki müsabakalarla heyecanın başlayacağı Misli.com 3. Lig 1. Grup'ta 16, diğer gruplarda ise 17'şer ekip yer alacak. 1. Grup haricindeki gruplarda her hafta bir takım maç yapmayacak.

İlk yarının 27 Aralık Pazar günü tamamlanacağı ligde 24 Ocak haftasında başlayacak ikinci devrenin 2 Mayıs Pazar günkü müsabakalarla bitirilmesi planlanıyor. Play-off maçlarının tarihi sonra belirlenecek.

Ligde 17 takımlı gruplarda 6, 10, 23 ve 27. hafta maçları hafta içi oynanacak.


- Toplam 6 ekip 2. Lig vizesi alacak


Ligde normal sezonun bitiminde gruplarını ilk sırada bitirenler direkt 2. Lig'e çıkacak. Gruplarında lideri takip eden dörder ekip, play-off maçlarına çıkacak. İlk olarak kendi gruplarındaki eşleşmelerde rakiplerini saf dışı bırakan 4 ekipten 2'si daha adını 2. Lig'e yazdıracak.

Gruplarında son 4 sırada yer alacak toplam 16 ekip Bölgesel Amatör Lig'e düşecek. Bölgesel Amatör Lig'den ise 9 takım 2021-2022 sezonu için Misli.com 3. Lig vizesi alacak.

Kovid-19 PCR testi yaptırmak zorunda olan takımlar müsabakalarda 5 oyuncu değişikliği yapabilecek. İlk devresi seyircisiz oynanacak müsabakalarda futbolcular dahil statlarda en fazla 282 kişi olabilecek.

- İlk haftanın programı


Misli.com 3. Lig'de yarın oynanacak ilk haftanın programı şöyle:

- 1. Grup

15.00 Artvin Hopaspor-Edirnespor (Hopa İlçe)

15.00 Malatya Yeşilyurt Belediyespor-Payasspor (Yeni Malatya)

15.30 Nevşehir Belediyespor-Fatsa Belediyespor (Nevşehir Gazi)

16.00 Kızılcabölükspor-Çankaya FK (Kızılcabölük)

16.00 Arnavutköy Belediyespor-Belediye Derincespor (Silivri)

16.00 Manisaspor-Diyarbekirspor (Manisa 19 Mayıs)

16.00 1877 Alemdağspor-Kemerspor 2003 (Alemdağ)

19.00 Bucaspor 1928-Ofspor (Yeni Buca)

- 2. Grup

15.00 Yomraspor-Darıca Gençlerbirliği (Yomra İlçe)

15.00 Kahta 02 Spor-Ağrı 1970 Spor (Kahta İlçe)

15.00 Mardin Fosfatspor-Tokatspor (Mardin 21 Kasım)

15.30 İskenderun FK-Halide Edip Adıvarspor (Payas İlçe)

15.30 Ceyhanspor-Çengelköy (İsmet Atlı)

15.30 Karaman Belediyespor-Tekirdağspor (Kemal Kaynaş)

16.00 Büyükçekmece Tepecikspor-Yozgatspor 1959 (Tepecik Şenol Güneş)

19.00 Fethiyespor-Nazilli Belediyespor (Fethiye İlçe)

- 3. Grup

15.00 Osmaniyespor-İçel İdmanyurdu (7 Ocak)

15.00 Erbaaspor-Batman Petrolspor (Erbaa İlçe)

15.00 Elazığ Karakoçan FK-Arhavispor (Elazığ Doğukent)

15.30 Altındağspor-Şile Yıldızspor (Çubuk İlçe)

16.00 Yalovaspor-Çatalcaspor (Yalova Atatürk)

16.00 Esenler Erokspor-Somaspor (Atatürk Olimpiyat)

16.00 Gölcükspor-Çarşambaspor (Gölcük)

19.00 Isparta 32 Spor-Karşıyaka (Isparta Atatürk)

- 4. Grup

14.00 1954 Kelkit Belediyespor-Bergama Belediyespor (Kelkit İlçe)

15.00 52 Orduspor-Kırıkkale Büyük Anadoluspor (19 Eylül)

15.00 Karbel Karaköprü Belediyespor-Silivrispor (Faruk Çelik)

15.30 Alanya Kestelspor-Kozanspor (Alanya Milli Egemenlik)

15.30 Düzcespor-Muğlaspor (Düzce 18 Temmuz)

16.00 Bursa Yıldırımspor-Adıyaman 1954 Spor (Minareli Çavuş Spor Tesisleri)

16.00 Sultanbeyli Belediyespor-Modafen (Sultanbeyli Gölet)

16.00 Bayrampaşa-Siirt İl Özel İdare (Bayrampaşa Çetin Emeç)


Yorumlar (0)
10
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:02
Güneş 05:34
Öğle 12:26
İkindi 16:09
Akşam 19:08
Yatsı 20:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Ümraniye 30 44
9. Tuzlaspor 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23