100’üncü yılda Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum, teşekkür ediyorum bu güzel Cumhuriyetimizi bize armağan ettiklerini için. 

Trabzonspor Karagümrük maçına, kafadan öyle istekli ve ilerde topa basarak başladı ki, rakibinin inanın aklı başından gitti diyebilirim. 15 ve 29’inci dakikalarda Visca ve Onuachu’nun kaçırdıkları inanılmazdı. 30’da Mendy’in harika şutu da direkte patladı. Tamamen şansızlıktı… 

Bjelica’dan sonra Trabzonspor takımının daha bi takım gibi sahada durduğunu da belirtmeliyim. Yani takım görüntüsü oluşturulmuştu bu kısa sürede Abdullah Avcı tarafından. Yalnız yine de tempo sorunu yaşıyor Trabzonspor… 

İkinci yarıda Trabzonspor maçı daha da temposuz bir hale getirdi, bu doğru değil. Sonrasında sanki her iki takımda uyku moduna geçti.  

Neyse, Berat Özmedir’in oyuna daha fazla katkı sağlaması gerekiyordu olmadı. Abdülkadir Ömür on numara oynadı ama daha etkili olmasını bekledik, kayıp haldeydi. Fountas, Trezequet’un son anda sakatlanmasıyla 11’de başladı ama hiçbir varlık gösteremedi, her halde oynamayacağım diye konsantre sorunu yaşadı.. 

Bu arada Karagümrük çaktırmadan, çaktırmadan Trabzonspor kalesini yoklamaya başladı çünkü Avcı’nın öğrencileri anlamsız bir şekilde topu rakibine vermeye başladı. Tam da bu sırada Uğurcan Çakır iki tane harika şut çıkardı. 

Yani baskı kurması gereken tarafın Trabzonspor olmasını beklediğimiz anda Karagümrük uyku modundan çıkan taraf oldu ve sürekli bordo-mavililerin ceza sahasındaydılar. 

Abdullah hoca nihayet değişikliklere başladı. Bardhi ve Pepe’yi oyuna dahil etti. İyi ki bunu yaptı. Bardhi oyuna girer girmez net bir gol kaçırdı. Yani Trabzonspor uyku halinden nihayet çıkmış oldu. Visca’nın yerine giren Enis Destan’ın hareketli hali biraz can suyu oldu.. 

Dediğimiz sırada Onuacnu’nun golü geldi ama kaleciye faul yapıldığı gerekçesiyle gol iptal edildi. Bana göre buz gibi goldü. Sonuçta Onuachu da kalecide aynı anda topa yükseldiler. Neyin faulüdür anlamadım. 

Sonuç olarak, Trabzonspor Karagümrük maçını bir türlü uyku halinden çıkamadığı için kazanamadı, hem de Fenerbahçe maçı öncesi… Bana göre bu maç kritik bir virajdı. Haa yenilmedik diyebilirsiniz ama hepimiz biliriz ki, kazanmak başkadır. Hele de Fenerbahçe maçı öncesinde büyük moraldir, olmadı.