Uğurcan Çakır'dan önemli açıklamalar...

Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu...

Futbol 13.05.2022, 15:48
Uğurcan Çakır'dan önemli açıklamalar...

Şampiyon Trabzonspor'un file bekçisi Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu.

Uğurcan, "Hayal ediyordum, şampiyonluğu.. Çocukluğumdan beri Trabzonsporluyum. Burada futbol oynamak nasip oldu. Onur verici bir şey, hayal değil hedef oldu. Hayalimi değil de hedefimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Hocalarımızın yöneticimizin emeği var. Mutlu sona hepimiz ulaştık. Hayal ediyordum ama A takımda oynamaya başladıktan sonra hedef oldu.

Altyapıdan itibaren çok hocayla çalıştım hepsiyle görüşmekteyim, altyapı hocalarımın emeği çok büyük 2 sene orada oynadım. 1461 ‘de oynadım. Hocalarımın hepsinden bir şeyler öğrendim. Onur, Fatih, Hakan ağabey gibi öğrendim. Büyük emekleri var.

Onur ağabey problemler yaşadı ve Fenerbahçe maçında kaleyi aldım. Çok iyi performanslar sergiledim. O maç tabi ki kırılma anıydı. Geçen seneden beri yaşadığımız ivmeydi, biliyor ve tanıyorduk. Tra bzonspor’un başına geçince bu hedefe beni inandırdı. Kampa transferler geldi,,yine teklifler gelmiştim ama o zaman söyledim. Çok iyi bir hocaya sahibiz, geçen senden hissettik, burada kalıp şampiyonluk yaşayacağımızı hissettik. Trabzonspor’un şampiyonluğu benim için her şeyden kıymetli transferden her şeyden kıymetli.

Babası Mustafa Çakır’dan gelen soruyu yanıtlayan Çakır, “Dünyanın en iyi 3 kalecisinden biri olmam gerekiyor. Trabzonspor’da oynadığımdan beri kulüp için çok fazla fedakarlık yaptım. Şampiyon da olduk hedeflerim arasında Avrupaya gitmek var. Bana uygun kulübe uygun düşünebileceğim teklif gelirse gitmek istiyorum. Gidersem bana kızmayacaklardır. Ne gideyim dedim, sayın başkanımız derse onu yapmak istedim, mantıklı teklife gitmeyi düşünüyorum. Bir sonraki adımım iyi basamak olacak kulüp tercihim. Gideceğim takımdan bir basamak daha yükselip gideceğim takıma gitmek istiyorum.

Direk hedefimiz Trabzonspor şampiyon olacaktı. Bütün ekibe hoca inandırdı. İyi bir süreç geçirdik ve o takıma iyi oyuncular katıldı. Hocaya inancımız çok fazlaydı. Arkadaşlarımda harika bir şekilde mücadele etti, iyi bir aile olduk. Kimse birbirini ayırt etmedi, şampiyonluğa giden yolda en büyük etken bu bence. Birbirinizin hatasını telafi ediyoruz. Hocaya teşekkür ediyorum bana hayallerimi yaşattığı için…

Abdullah Avcı çok saygı duyduğum bir isimdi. Çok babacan bir tavrı var, iletişimi harika. Trabzonspor taraftarı olarak hoca 10 sene kalsa mutlu olurum. Öyle seviyorum kendisini güzel insanlardan kurulu ekibi var. 10 sene kalsa mutlu olurum. Siz tahmin edin ne kadar sevdiğimi. Bana kızmıyor çok konuşuyoruz.

Her maçımız finaldi, kazanmak istiyorduk, içerideki Fenerbahçe maçı Beşiktaş maçı bunlar takımı kenetleyen maçlar oldu. Kırılma maçı vardı ama takım arkadaşlarım o kadar birbirine güveniyor, hiçbir zaman dağılma olmadı. Özgüvenimiz yüksek seviyedeydi. Her maçı final oynadık bu finaller ne zaman bitecek diyorduk. En zorlandığım maç deplasmandaki Göztepe maçıydı. Adana Demir’i 2-0 yendik çok zorlandık. Takımdaşlığı bulunca herkes birbirinin açığını kapatmaya çalışıyor. İnşallah seneye daha güzel takım oluruz.

Puan farkı bizi rehavete sokmadı, hocamız ve takım arkadaşlarımızla bu süreci iyi yönettik. Baskı biraz fazla oldu, kaygı arttıkça performans verem iyorsunuz. Yolun sonu şampiyonluk oldu, gururluyuz.

Antalyaspor maçında bitmeden seyirci içeri girmişti “2 dakika var, çıkın” dedim. Maç biter bitmez koridorda ağlamaya başladım. Çoçukluk hayalimdi, bir profesyonel olsam da bir taraftar olarak derinde hissetim. 1 saat ağlamışımdır.

Penaltı oldu, kurtaracağıma emindim. Siopis’e de söyledim merak etme sıkıntı olmayacak. İlk maçta penaltıdan gol yemiştim. Kriitk maçta görev düştü, penaltı biraz şans oluyor penaltı biraz şans oluyor. Biz geri döndük dedim, ben içimde inanılmaz seviniyorum. O kadar taraftarımız gelmiş, bu iş bugün bitecek demiştim.

Trabzonspor taraftarı olarak duyguları en içten yaşadım, inanılmaz bir destek. Her yerde karşılamaya geliyorla. Ben de onlar gibiyim.

EURO 2020 ülkemiz adına da zorlu oldu, destekleyenleri biraz üzdük. Anlık perfoırmannslar sonuca etki ediyor. Ben işimi yaparken vicdanım rahattı. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Yazılan çizilenleri çok da okumadım. Çok çalıştım şanlı formayı giyebilmek için yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştım. Takım halinde kötü performans sergiledik. Olan oldu hatalarımdan hepimiz ders çıkaracağız. Daha iyi olmaya çalışacağız. Pskolojik destek tabi alıyorum. Çok umursamadım.

Benim orada anlatmak istediğimi Trabzonspor taraftarı gözden geçirsin dostluğumuzu. Kimseyi şiddete teşvik etmem. Futbol sahalarında böyle olaylar görünüyor. Isınmadan itibaren hiçbir tahribim yok. Ben orada kayseri takımını tebrik ederim dedim. Hiçbir sıkıntımız olmadı ki onarla. Trabzonspor size ne yaptı ki? Kardeş kulüp diyoruz 38. Dakikada taraftarımız bağırıyor. Ne buluyorsa atmaları hoş değildi. Çok cirkin görüntüler oldu, kardeş dediği kulüpten görmesi hoş olmadı. Bunu söylemek istedim. O gün ona çok üzüldüm. Kardeş dediğimiz bize böyle yapıyor. Trabzon’da nasıl ağırladığımızı onlar daha iyi biliyor.

Tahrik etmem hiçbir zaman. Etmiyorum da. Taraftar yapabilirler tabi ki olmasın ama oluyor. Daha da çok motive oluyorum. Sürekli küfür yabancı madde yiyorum. Bundan dolayı motivasyonum daha çok artıyor daha fazla şeyler yapmak istiyorum.

Küçüklüğümden beri başka futbolcuları idol alıyordum. Hep Trabzonspor’da oynayan bir oyuncu olmak istiyordum. Genç kardeşlerimizle ahlakımla karakterimle örnek olmak istiyorum. Genç arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Ahlaklı ve başarılı sporcu olmak istiyorum. İnşallah onlar da en güzel yerlere gelir kim örnek alırsa benden daha güzelini yaşar.

Gurbette sevgi daha çok artıyor, elde edince bazen azalabiliyor. Gurbette sevdalar daha büyük oluyor, bende yaşadım. 15-16 yaşında geldim. Oradaki sevgi çok büyük anlatacak kelime yok. Trabzonspor’un devre arası kampı olurdu Antalya’ya Gebze’ye Olimpiyattaki maçlara giderdik. Bütün taraftarımıza çok teşekkür ediyorum.

Şu an belgeseli bitiriyoruz, çekmek istediğimiz birkaç daha isim vardı. %90 bitti diyebilirim. Hem ailem hem benim için bir anı olacak.

Şehir merkezinde olmak isterdim ama stadyumdan kaçamadık. 10 metreyi yarım saatte gittik. Nefessiz kaldım bir ara. Meydan da olmak isterdim. Trabzonspor sevgisini hepimiz içimizde yaşıyoruz..

Muslera benim iş ahlakıyla hem performansıyla duruşuyla karakteriyle örnek aldığım insanların başında geliyor. Onlardan bu kelimeleri duymak özel bir duygu. Ona da teşekkür etmek isrtiyırum. Tebrik ediyor beni, idol olarak gördüğüm isim…

Dünyada Oblak’ı çok beğeniyorum, komple bir kaleci. De Gea, Mendy beğeniyorum.

Bu sene Bathsayi çok beğendim. 2. Maçta harika oynadı. Serdar Dursun’u beğeniyorum, iyi bir forvet. Başka aklıma gelmiyor. Antrenmanda ise Abdüş çok zorluyor. Kısa kısa dokunuyor yatamıyorum. Djaniny de çok yetenekli forvet.

O dönem Musa Nizam, Sefa Yılmaz, Yusuf Erdoğan ile zaman geçiriyordum. Oynayacağımı öğrendiğim an bütün odaları geziyordum. Nasıl oynayacağım diyordum. 18 yaşında UEFA ön elemesi oynuyorum ve heyecanlıydım. Gençken ne yapsanız doğru gibi geliyor. İyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum.

Sezon başı Vitor - Edgar ikisi birbirini tamamlayan ikiliydi. Değişti ara ara Hüseyin Denswil, Ahmetcan oynadı. Sistem vardı, sahaya giren ne yapacağını biliyordu, kim oynarsa oynasın hocanın sistemini biliyordu. Bana olan güveni hissedince onların benim de onların güvenini isteyince artıyor. Edgar Vitor iyi ama Denswil’i de beğeniyorum.

İstatistiklerimi takip ediyorum, ilk oynadığım seneden itibaren daha iyi kurtarış yüzdesi yakalama bireysel hedefim. Takım şampiyon oluyor sende elinden gelenin en iyisini vermek istiyorsun ama bu hedefler kendini geliştirmek için çok önemli. Altay hoca bana demişti ki “ben hedeflerimi bir kağıda yazarım tabloya asarım” bu benim için etkileyici bir sözdü. Hedeflerimi, her sezon üste çıkarmaya çalıştım. Performansının artmasında yardımcı oluyor. Her sene görülüyor. Çalışmak mutlu ediyor.

Sadece iyi olduğun zaman değil, kaygı yüksek olduğunda ihtiyac oluyor, günlük olaylarla nasıl başa çıkabileceğini anlatymaya çalışıyorlar. Bana çok yardımları oldu, Burak Uçar yardımları oldu. Günlük olaylar ve kırılmalar yaşayabiliyorsunuz ve bunu en aza indirgiyorsun.

Şampiyonalar Ligi maçlarını takip ettim. 2 dakikada 2 gol oldu. Kalede olmak istemezdim şaka bir yana oralarda olmak isterim. İnşallah bize de nasip olur.

Hep komple bir kaleci olmaya çalıştım,  maç içinde hepsiyle karşılaşabiliyorsun bütün özelliklerim iyi olsun onun için çalıştım. Patlayıcı kuvvet en iyi özelliğim. Anında patlayabiliyrıum toplara bu özel bir yetenek. Patlayıcı kuvvet antrenmanlarına özel çalışıyorum.

Tarif edemiyorum, olimpiyatta bütün maçlara giderdim babam sağ olsun götürürdü bizi. O duygu için sabırsızlanıyorum. Bize nasip oldu.

Aşkım kusura bakma şampiyonluk maçı daha heyecanlıydı, düğün de heyecanlıydı ama şampiyonluk maçı bambaşkaydı.

Dedelerimin görmesini isterdim, dedem diyordu “Ben Uğurcan’ın dedesiyim” mutlu oluyordu.

Totemim yok, saçlarımı yapıyorum. Dua ediyorum kramponlarıma eldivenlerime…

En çok yemek yiyen Arda ve ben
En komik oyuncu: Yusuf Erdoğan, Dorukhan
En ciddi oyuncu: Benim
En disiplili: Hamsik
En çalışkan: Hamsik, Djaniny, Ömür  ama bir numara İsmail
En yetenekli oyuncu: Abdulkadir Omur, Cengiz Ünder
En iyi oyuncu: Messi
En klas oyuncu: Yusuf Yazıcı
En hızlı oyuncu: Gervinho, Yusuf Erdoğan
En çok konuşan: Yusuf Erdoğan, Dorukhan
En az konuşan: Ömür ve ben

Dorukhan ile alt yapıda hep beraber gidiyor ve oda arkadaşı olurduk hiç kopmamıştık. Evini beraber tuttuk, aldım gezdirdim. 15 dakika sürdü gezmesi ama… Ben aynı siteye taşındım. Parmak karşımızda Erce de aynı site..yakın arkadaştık buraya gelince daha çok vakit geçirme fırsatı oldu.

Marek Hamsik inanılmaz profesyonel. Napoli’nin efsanesi, herkes ona saygı duyuyor. Birkaç sakatlık yaşadı. Tam iyileşmeden yardımcı olmak için oynamak istedi. En fazlasını vermeye çalıştı. Herkes onu can kulağıyla dinliyor. Takım kaptanı olarak çok teşekkür etmek istiyorum.

Zaman gösterecek, teklif olur mu olmaz mı? Kulübün istediği olur mu.. Çok fedakarlık yaptım, onlar da benim için yapacaklardır. Göreceğiz, illa gideyim demiyorum doğru takım kulüp olursa gitmek istiyorum.

Son dönemde Mendy izliyorum, Yashine ve Şenol hoca izlemek isterdim. Yeni dövme yaptırdım biraz acıdı dinlendirdikten sonra şampiyonluk dövmesini yapacağım.

Yorumlar (2)
Yomralı Uğurcan 5 gün önce
Bize şampiyonluk sevinci yaşattınız.38 yıldır bu günleri bekledi bu şehir. Hakkındır artık transfer. Yomra belediyesi senin heykelini dikmeli. Kupayı Yomra Ocak mahallesinden bir kaptanın kaldırması çok büyük bir onur ve gurur. Teşekkürler Uğurcan Çakır.
Vatandaş 4 gün önce
Kardeşim bir din kardeşin ve bir hemşerin olarak siz örnek insanlar olduğunuz İçin şu dövme işinden vazgeçin mebali büyük neden inancımıza ters kardeşim sen cansın ama ne gerek var bu dövme işlerine
13
açık
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:06
Güneş 04:54
Öğle 12:23
İkindi 16:19
Akşam 19:41
Yatsı 21:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31