En zor maçlardır, sezonun ilk maçları... Henüz hazır değilsinizdir, yorucu bir kamptan yeni çıkmışsınızdır, eksikleriniz vardır vs. Bunca negatifliğin yanında tek amaç 3 puan olmalıdır ve Trabzonspor da İstanbulspor karşısında bu amacına ulaştı. Zaten Abdullah Hocanın da istediği buydu...

Trabzonspor ilk yarıda daha istediklerini yaparken, ikinci yarıda oyundan düştü. Oyundan düşmesine rağmen, rakibine topu kaptırdı ama net gol pozisyonu vermedi. Ligin yeni ama köklü ekibi İstanbulspor 2 cılız kafa vuruşuyla gol arasa da vuruşlar etkili olmadı.

Burada bir noktaya değinmek gerekirse, o da 2 pozisyonun Dorukhan'ın üzerinden gelmiş olmasıdır. Bu durum pek tabiki stoper olmayan Dorukhan'ın hatası değil. Aylardır bu bölgede sıkıntı yaşayan Abdullah Hoca tüm jokerleri denedi ama olmadı. Artık yönetim geç kalan stoper transferi krizini çözmeli. Çünkü Kopenhag ve diğerleri böyle cılız kafa vuruşu yapmazlar.

Maçın yıldızı Siopis, geçen sezondan kalan yürekli oyununu devam ettirdi ve tribünlerden de alkışı kaptı. Eren'i de maçın yıldızları arasına rahatlıkla yazabiliriz. Hazırlık kampından bu yana çıktığı her maçta göstermiş olduğu performansla, Trabzonspor'un yıllardır kanayan mevkiisi olan bölgeye adeta ilaç oldu.

Taraftar dert etmesin; bu akşam istediğini alan Trabzonspor, yakında istediği oyunu da oynayacaktır...