Şampiyon olmasına rağmen son 8 haftada beğenilmeyen oyun, arada Türkiye Kupası'nda Kayserispor kazası, devamında tatsız geçen hazırlık maçları ve şimdi Süper Kupa finali... İşte bu maç kupa kazanmaktan daha öte, moral bulma karşılaşmasıydı ve Trabzonspor o morali de buldu. Ligin arefesinde de rakiplerine gözdağını verdi.

Peki, Trabzonspor çok iyi futbol mu oynadı? Hayır! İyi futbol oynamadı ama doğru işler yaptı; 0-0'ı akıllı oynadı, oyundan düşmedi, rakibe adeta hiç şans vermedi, 4 gol buldu ama son 10 dakikada ki hızlı çıkışlarda bu kadar cürretgar olmasaydı 7-8 gol de bulabilirdi...

Her ne kadar 2 gol bulması sebebiyle maçın yıldızı Cornelius seçilse de, ben yeni transfer Eren Elmalı'ya ayrı bir parantez açmak istiyorum. Hem hazırlık kampında hemde bu maçta göstermiş olduğu performansla, ne kadar doğru bir transfer olduğunu kanıtladı.

Transfer demişken, şuna da değinmeden geçmeyelim; evet, bu kadro yeni bir şampiyonluk için yeterli olabilir ama maddi kazanç kapısı olan Şampiyonlar Ligi için en az 2-3 transfer daha gerekli. Bir stoper, bir 8-10 numara karışımı ve belki net bir forvet daha...

Trabzonspor son 3.5 yılda kazanmış olduğu 4 kupayla şunun da mesajını verdiğini düşünüyorum; tıpkı eskisi gibi Trabzonspor artık kupaların taliplisi değil sahibidir.