Trabzonspor bu sezon hazırlık maçları da dahil hiçbir karşılaşmayı forse edemedi; hatta bırakın forse etmeyi, karşılaşmaların herhangi bir bölümüne dahi sahip çıkamadı. Burada 2. Kopenhag ve Ferencvaros maçları aldatmasın, rakiplerin oyun planı kapanmak olduğu için biz baskılı gözüktük ama asla etkili olamadık. Ve etkisiz maçların son halkası şimdilik Adana Demirspor maçı oldu. "Şimdilik!" diyorum çünkü gelecek adına henüz umut verici bir ışık yok.

"Alışık olmadığımız sonuçlar..." dedi, maç sonu Abdullah Hoca... Gerçekten de öyle! Pozisyon vermeyen, gol yemeyen, en kötü berabere kalan Trabzonspor'dan; bireysel hatalardan gol yiyen, rahat mağlup olan, varlık gösteremeyen Trabzonspor'a... Tıpkı Abdullah Avcı'nın ilk aldığı Trabzonspor gibi!

Peki, Trabzonspor'un kötü bir kadrosu mu var? Bence asla hayır! Hali hazırda Türkiye Milli Takımına 5, Yunanistan'a 2, Danimarka'ya 1, Makedonya'ya 1, Uruguay'a 1, Mısır'a 1, Yeşil Burun Adaları'na 1 futbolcu gönderecek olan takımın kadrosuna kötü diyemeyiz! Bartra ve Hamsik gibi yıldız oyuncuların da milli sınıfa giremeyeceğini düşünürsek, "kötü kadro" yakıştırmasından bir hayli uzaklaşıyorum. Olsa olsa bu kadroya "formsuz" diyebiliriz. Forma sokmak da artık profesyonellerin işi...

Bu arada Adana Demirspor'un verilmeyen golüne değinmeden olmaz. Son dönemlerde böyle bir fahiş hakem hatası görmedim. Trabzonspor'un hanesine haram puan yazılmadığı için mutlu olmayan Trabzonsporlu yoktur diye düşünüyorum...

Unutmadan...! Bu takımı geçen sezon kışın ortasında şampiyon yapan başkan, hoca ve futbolcular; girilen bu girdaptan da kurtulacaktır.