İstanbul'da Fenerbahçe'yi yenen Trabzonspor, dün akşam evinde, uzun bir süredir üç puana hasret olan Tümosan Konyaspor'u konuk etti. Hakan Keleş yönetiminde alt sıralardan kurtulmaya çalışan İç Anadolu Bölgesi temsilcisi, Trabzon'dan puanla ayrılmayı arzuluyordu. Abdullah Avcı ise iç sahada kazanıp üst sıralara tırmanmanın hesaplarını yapıyordu.
Karadeniz Fırtınası maça çok iyi başlayamadı. İlk yarı boyunca misafir takım daha etkiliydi. Özellikle Kolombiyalı Marlos Moreno Trabzonsporlu oyuncuları zaman zaman zor durumda bıraktı. İlk yarı golsüz tamamlandı. İkinci yarı Trabzonsporlu oyuncular silkelendi. Devreye Berat-Bakasetas değişikliğiyle başlayan Abdullah Avcı'nın takımı, rakip alanda daha etkili oldu. Bakasetas, Trezeguet ve Enis Destan'ın oyuna dahli rakibi zora soktu. Doğru oyuncu değişiklikleri Trabzonspor'a üç puanı getirdi. Paul Onuachu'nun attığı iki golle kazanmasını bilen Bordo Mavililer, Trendyol Süper Lig'de puanını yirmi ikiye yükselterek maç fazlasıyla üçüncülük koltuğuna oturdu. Özellikle Paul Onuachu'nun attığı ikinci gol çok klastı. Nijeryalı forvet uzun yıllar unutulmayacak bir son vuruşa imza attı. Kendisi dünkü maçın yıldızıydı. Tümosan Konyaspor dün akşam aldığı mağlubiyetle tehlikeli bölgeden uzaklaşamadı. Çok iyi mücadele eden Hakan Keleş'in takımı, oynadığı futbolun hakkını alamadı dersek yanlış olmaz.
Dört maç on puan! Üç galibiyet bir beraberlik. Galibiyetlerin biri Kadıköy'de Fenerbahçe'ye karşı. Abdullah Avcı geri döndü, Trabzonspor'un ahengini değiştirdi. Önce oyuncuları sonra da camiayı tekrar inandırdı. İnanmak başarmanın yarısıdır. Dünkü maçtan evvel milli takım aday kadrosu açıklandı. Uğurcan Çakır ve Eren Elmalı'nın yanı sıra Berat Özdemir ve Abdülkadir Ömür de yeniden milli takıma seçildi. Abdullah Avcı'nın olumlu dokunuşları devam edecektir. Biraz daha zamana ihtiyaç var.