Trendyol Süper Lig'deki kötü gidişatına dur diyemeyen Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Gençlerbirliği'ne konuktu. Bir takım elenecek diğer takım kupada yoluna devam edecekti. Kağıt üzerinde her şeye rağmen Trabzonspor favoriydi. Sinan Kaloğlu'nun yönetimindeki ev sahibi takım zoru başarmak için sahadaydı.
Kötü zeminde başlayan maçta ilk gol Gençlerbirliği'nden geldi. Abdullah Avcı'nın takımı ne ilk yarıda ne de ikinci yarının son saniyesine kadar gol atamadı. Ta ki, yeni transfer Thomas Meunier'in doksan artı altıncı dakikadaki harika asistine kadar! Eren Elmalı'nın golü, mutevazı rakibine karşı can çekişesi bir futbol ortaya koyan Karadeniz Fırtınası'na hayat verdi. Atılan gol maçı uzatmaya taşıdı. Uzatmalarda Trezeguet'nin attığı gol Bordo Mavililer'e turu getirdi. Uzatmaların son dakikasında Uğurcan Çakır'ın kurtardığı pozisyon Trezeguet'nin golü kadar mühimdi.
Abdullah Avcı'nın takımı, turu geçmesine rağmen oynadığı futbolla camiasına hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. Bir alt ligde mücadele eden Gençlerbirliği'ne karşı oynanan oyun yetersizdi. Sahada son saniyeye kadar ölüp ölüp dirilen bir takım seyrettik. Hakem Mert Güzenge ve VAR heyetinin, ev sahibi takım 1-0 öndeyken Gençlerbirliği'nin yüzde yüzlük penaltısını vermemesi maçın kırılma anıydı. Yeni transfer Belçikalı Thomas Meunier, hem oynadığı futbolla hem yaptığı asistle maça damgasını vurdu. Batista Mendy, Edin Vişça ve Denswil dışındakiler vasatın altındaydılar. Enis Destan maalesef Paul Onuachu'nun yerini dolduramıyor. Enis Bardhi'nin performansı ise çok kötüydü. Trezeguet'nin Afrika Kupası'ndan gelişi oyun savrukluğunu atmasına yetmedi. Eren Elmalı attığı son saniye golüyle takımına can suyu verdiyse de, yerine acilen çok iyi bir oyuncu transfer edilmesi şart. Abdullah Avcı'nın takımı dün günü kurtardı. Gelecek ise çok büyük bir soru işareti.