Hangi parti kimi aday gösterecek kimler liste dışı kalacak soruları artık geride, 31 Mart da yapılacak olan yerel seçimlere yaklaşık 50 gün gibi kısa bir süre kaldı. Belediye başkan adayları bugünlere seçim çalışmalarına hız vermiş durumdalar. Hemen hemen her seçmene ulaşmak, onların desteğini almak için yoğun bir çalışma yapıyorlar. Kendilerini ve yapmayı planladıklarını anlatıyorlar.

Trabzon’da Cumhur ittifakı büyükşehir belediyesi için mevcut Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç’i aday gösterdi. Hem Cumhur ittifakı hem de başkan Genç için Büyükşehir belediye başkanlığı kazanması anlamında bir sorun gözükmüyor. Çünkü Cumhur ittifakı kırsalda çok güçlü. Bu gerçeğe rağmen Başkan adayı Ahmet Metin Genç’in çalışmaların da herhangi bir rehavet gözlemlenmiyor. Tüm ciddiyetle çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzon ‘da asıl seçim yarışının şehrin en büyük ve merkez ilçesi konumunda olan Ortahisar’da geçeceği görülüyor. Bu seçim yarışının Ak parti adayı Ergin Aydın ile Chp adayı Ahmet Kaya arasında olacak dersek yanlış demiş olmayız.

Ak parti Ortahisar’da belediyecilik de ve siyaset de tecrübesi olan Ergin Aydın’ı aday göstererek Ahmet Metin Genç’in Büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilmesi ile Ortahisarı riske etti, söylemini de ortadan kaldırmış oldu. Aydın’da aday gösterilmesinin ardından bir süredir yaşadığı Ankara dan Trabzon’a gelerek seçim çalışmalarına hemen başladı. Aydın kendisi için dezavanaj olarak görülen, bir anlamda seçim de rakibi olan Chp adayı Ahmet Kaya’nın seçim çalışmaklarına yaklaşık bir ay önce başlamasını, son günlerde yaptığı çalışmalar ile ortadan kaldırmış durum da, Ergin Aydın‘dan şu sırlar beklenen ise seçim’e yönelik projelerinin ne olacağı önümüzdeki günlerde Aydın’ın proje lansmanını yapması bekleniyor.

Öte yandan Chp Ortahisar Belediye başkan adayı Ahjmet Kaya geçtiğimiz günlerde Ortahisar için hazırladığı 41 projesini tanıttı. Daha çok sosyal projeler ağırlık olduğunu gözlemlediğimiz projeler de İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ağırlığı hissediliyor. Kaya’nın proje tanıtım toplantısına ilginin büyük olduğunu söylemeliyiz.

Şunu da söylemeden olmaz, Ortahisar da büyük ağırlığı olan Büyükşehir belediye başkan adayı Ahmet Metin genç seçim çalışmaların da Ortahisar’a ayrı bir önem verecektir.

Görülen o ki Ortahisar da Ak parti adayı Ergin Aydın, Chp adayı Ahmet Kaya arasında kıyasıya bir seçim yarışı olacak.