banner1609

Politik Güğüm

Trabzon ve Trabzonspor'dan konuşulan kulisler...

Politik Güğüm

ALBAYRAK: SOYLU İLE YARIŞIYORUZ

Trabzon dün iki önemli ismi iki önemli programda ağırladı. Birisi Düzköy İlçe kongresi, diğeri Dernekpazarı ilçe kongresi. İki bakanın cesur, yürekli, dik duruşlu, bir ve beraberlik içeren konuşmaları Trabzon’un Ankara’daki gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.
Birilerinin zorla birlik beraberliklerini bozmak adına yaptıkları mücadeleye Hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hem de Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak okkalı bir cevap vermiş oldu.
“Başaramayacaksınız, bu ülkede birliği dirliği, iktidarın gücünü parçalayamayacaksınız” dedi.
Bakan Soylu’da, Albayrak’da kürsüden birbirlerine samimi övgüler yağdırdılar.
Albayrak, konuşmasının bir bölümünde Soylu için ‘Terör örgütüne kök söktürüyor. Kendisiyle kim geç yatacak diye yarışıyoruz.
Gece üçte telefon açıyorum, uyanık mı? diye bakıyorum. Açıyor telefonu konuşuyoruz, ülkemize hizmet uğruna birbirimizle yarışıyoruz. İkimiz de o saatte uyanık oluyor” ifadelerini kullanarak aralarındaki samimi diyaloğu dile getirdi.
Soylu’da Albayrak için övgü dolu sözler sarf ederek ‘Ülkemizdeki tüm yatırımları takip etmenin yanında enerjide önemli hamleleri ile her gün yeni bir atılıma imza atıyor’ dedi.

İki bakanda dün hem karşılıklı övgülerle, hem cesur yürekli açıklamalarıyla Trabzon’un hizmette çığır açacağının mesajını vermiş oldu.

SALONLAR KÜÇÜK OLUNCA…

AK Parti Trabzon’da ilçe kongrelerinin heyecanı devam ediyor. Dün gerçekleştirilen Düzköy ve Dernekpazarı kongrelerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ta katıldı.
Bakanların kongreye katılımlarının önceden bildirilmesi üzere ilçe başkanlıkları üst düzey bir hazırlık sergilediler. Ancak Dernekpazar’ı kongresinin yapıldığı salon küçük kalınca çoğu partili salona giremedi.

Dernekpazarı Belediyesi’nin yanında bulunan düğün salonunda yapılan kongre alanın küçük kalması sonucu bazı partililer dışarıda kaldı. İçeri girmeyi başaran çoğu partili ise salonda ayakta bekledi. Oturacak yer kalmayan salonda ayakta bekleyenlerin sayısı da artınca salonda adım atacak yer kalmadı. Bazı ilçe belediye başkanlarının oturulacak yer kalmamasından salonun arka sıralarında oturduğu görüldü.

Kongrelerde iki bakana da ilgilinin bir hayli fazlaydı. Dernekpazarı kongresinde Bakan Berat Albayrak’ın yanına gelen iki küçük kız Bakan Albayrak’la uzun süre sohbet etti. Öte yandan Bakan Süleyman Soylu’nun yanına gelmek isteyen vatandaşları engellemeye çalışan korumasına ise “Ne yapıyorsun, bırak” dediği görüldü.

İki bakanda özel uçaklarıyla ayrı ayrı Trabzon’a gelmişti.  Bakanlar kongrelerin ardından Bakan Berat Albayrak’ın uçağıyla Ankara’ya döndü. İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’nun uçağı ise Trabzon Havalimanında kaldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün  erken saatlerde tarifeli uçakla Trabzon’a gelip Şalpazarı ilçe kongresine katılacak.

MERAL AKŞENER TRABZON’A İNECEK
Geçtiğimiz ay siyaset sahnesine adım atan İYİ Parti,  Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener ve Kurucu üyeleri ile il ziyaretlerine devam ediyor.

Bu ziyaretler kapsamında Rize’ye gelecek olan Meral Akşener uçakla Trabzon’a inecek. 2 Aralık’ta Trabzon’a iniş yapacak olan Meral Akşener’e bir karşılama töreni yapılıp yapılmayacağı ise henüz belli değil.
Rize programının ardından Trabzon’a uğraması beklenen Meral Akşener’in programının henüz netleşmediği programın ilerleyen günlerde belli olacağı öğrenildi.

TRABZONSPOR’DAKİ  HANIM BİZİ…

İstanbul’da bir TS Cub’e girdik. O esnada iki müşteri geldi ve 3 adet forma alacaklarını üzerine de isim yazdıracaklarını söylediler.
TS Clup görevlisi ‘İsimlerde R harfi yoktur inşallah’ dedi.
Aksilik ya 3 isim de de R harfi vardı.
Göevli ‘Maalesef elimizde R harfi kalmadı ve Ağustos ayından beri talep etmemize rağmen de göndermiyorlar.
Bu nedenle R  harfi olan ismi aylardır yazamıyoruz. Yüzün üzerinde müşteriyi bu nedenle geri çevirdik’ ifadeleri ile bizleri şaşkına çevirdi.
Muhabbeti koyulaştırdıkça TS Culub’lerin ne kadar içler acısı bir durumda olduğu ortaya serildi.
B. hanım var ya, bizi perişan etti diyen TS Club görevlisi çektiği sıkıntıları şu şekilde anlattı.
B. hanım diye bir bayan geldi bizi ziyaret etti, 15 dakika görüştük, bizi dinledi ama sonra ne aradı ne sordu.
Ve söylediğimin aksine olmayacak işlerle bizi sıkıntıya koydu.
Hiç satılmayacak bir çok ürünü bizlere göndertti. Yaz bitti şort gönderdi kış sezonu geldi mont göndermedi.
Yapılan tasarımların hiçbiri satılmıyor. Bir harfi alamadık düşünün. Bize forma sattırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Bize hiç satılmayacak bedenleri gönderip kendileri satılan bedenleri stok yaptılar. Biz yüzlerce gurbetçiye forma satamadık. Sonra stok yaptıklarını formanın sezonu geçince bize gönderdiler ve hepsi elimizde kaldı. 120 TL’ik formaları 40 TL’ye satamaz olduk.
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ‘Forma satılmıyor’ diyor ama İstanbul’daki TS Clup’lere gelsin biraz sohbet etsin neden satamadığını o zaman anlayacaktır’ ifadelerini kullandı.

Dinledikçe kahrolduk, şimdilerde kış geldiği için mont talebi varmış fakat Trabzonspor mont ürettirmemiş veya onlara göndermemiş.
Durumu Trabzonspor’da yetkili bir kişiye aktardığımızda bize B. Hanımın işten çıkarıldığı bilgisini verdiler.
Sayın Başkan Usta’nın kısa sürede tüm TS Clup mağaza sahiplerinin katılacağı bir toplantı düzenleyip bu sıkıntıları dinleyip çözüme kavuşturmalı.
Milyonu aşkın Trabzonlunun yaşadığı İstanbul’da sıkıntı böyle ise düşünün diğer illeri.  
Bu arada B. hanımın işine geçtiğimiz günlerde son verildiğini belirtelim.
Yerine yeni bir sorumlu alınmış.

BAYRAKTAR İÇİN BAKIN NELER DEDİ ?

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ülkeye ve şehrimize olan hizmetlerini kimsenin inkar etmeyeceği gibi, özellikle bu kumpas operasyonunda onu zorla işin içine çekmek isteyenlere muhalefet partilileri milletvekilleri bile karşı çıkarak, Bayraktar’ın bu ülke için gerekli olduğunu dile getirmişlerdi.
Bayraktar’ın Trabzon’un her ilçesinde her mahallesinde bir hizmeti olduğunu, onun bu şehirde ne kadar sevildiğini yapılan anketlerde ortaya koyuyor.
Trabzon’daki anketlerde hep zirvede çıkan Bayraktar ile ilgili Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş’ta bir açıklama yaparak, ülkeye hizmet noktasına ihtiyaç duyulan en önemli isim olduğunu dile getirdi.
Durmuş Erdoğan Bayraktar’ın belli güçler tarafından ülkedeki kalkınma hızına yaptığı katkılar nedeniyle birilerin tarafından önünün kesildiğini belirterek ‘Biz şehrimize büyük hizmetleri Sayın Bayraktar zamanında gördük. Yanına giden hiçbir muhtarımız hizmet almak adına eli boş dönmedi.
Şehrin her mahallesine, camisine, okuluna, vakfına, hayır kurumlarına her yere hizmet taşıdı.
Allah onun gibi isimleri başımızdan eksik etmesin. Trabzon’da sadece mahallelere değil, sohbetlerimizde hep konuşuyoruz, KTÜ’sünden Avrasya üniversitesine, hastanelerinden kenstel dönüşümlerine kadar bu şehrin önünü açan destekleri oldu.
Bugün nasıl görevde olan bakanlarımız şehrimiz adına el ele verip hizmet ediyorlarsa, onun da hizmetleri unutulmamalı. Dileriz en kısa sürede yeniden etkin bir görevle bu ülkeye hizmetlerine devam eder’ dedi.

61SAAT.COM OLMASA NE YAPACAK

Trabzon’da, x bir gazete bir süredir bize saldırma çabası içinde… Çabası içinde diyoruz çünkü 2 gün önceye kadar kendilerine cevap verme gereği duymadık.  Bu gazete her bize saldırdığında biz sadece güldük ve işimizi yaptık. İşimiz mi ? Muhabirlik… Yani o gazete sahebinin yıllar önce unuttuğu şey…

Sakın yanlış anlamayın onları çok önemsediğimizden bu satırları yazmıyoruz. Düşünün ki bizim arkadaşlarımızın sosyal medyadan yazdığı mesajlara bile o  çok saygın dedikleri gazetelerini alet edip cevap verebilecek kadar da seviyesiz...

Öyle seviyesiz ki bu kişi, “bir yerden yazsınlar da” cevap verelim derdine düşmüş garip…

Burada okuyucularımıza seslenmek istiyoruz, evet sizlerin kulis alma hakkınızı gasp ediyoruz, bu nedenle böyle alt kısımlarda bu konulardan söz ediyoruz.

Aslında buradan cevap da vermemek gerekir nasıl olsa sosyal medyadan yazdığımız iki satıra da cevap veriyorlar ama hani bir söz vardır, “Edepli edebinden susar, edepsizde ben susturdum zanneder” Böyle algılanmasın diye iki kelam da buradan yazalım dedik.

Bu kişi  belli ki çok zoruna gidiyor ama doğasına uygun şekilde,  bölgenin ve şehrimizin en büyük internet haber sitelerinden biri olan 61saat’i sütunlarına taşıyarak birilerine yaranma mücadelesinden de geri kalmıyor.

Belli başka bir planı var ve bu planını kendi gücüyle hayata geçiremeyince başka yayın organlarının arşivlerinden çıkardığı şeylerle gündeme gelmeye çalışıyor.

“Öyle başarılıyız böyle başarılıyız” diyor ama basının en önemli kuralı olan tarafsızlık ilkesini ihlal edip, “ben bir tarafım” deyip, şehrin menfaatleri adına yapılan eleştirileri iktidar kanadına yaranmak ve buradan bir menfaat elde etmek için kullanmaya devam ediyor.

Ve ne gariptir ki onunla alakası olmayan konularda avukatlığa bile soyunabiliyor... Artık ne çıkarı varsa...

Birde başka gazetecilerin eleştirilerini alıp iktidar partisine mesaj yollayarak akıl verircesine buna nasıl sessiz kalırsınız deyip kendi meslektaşlarına ihanet ediyor.

Her dönem birine savaş açarak şehrin gündeminde kalma çabaları, seviyesizlik, kimsenin inanmayacağı ve kendi karakterini ortaya koyan yazıları ile çırpındıkça batıyor.

Ekibinde birlikte görev yaptığımız mesai arkadaşlarımız olmasa ona aynı seviyesizlikte cevap vermesini biliriz, ama gerek yok. Kişi kendinden bilir işi derler ya. Attığı her iftirayı emin olun kat be kat kendisi yaptığı için karşısındaki de öyle yapıyor zannediyor. 

Bizimle ilgili yaptığı suçlamaların belgesini istesek ona da bir kılıf bulup, daha seviyesiz bir cevap verecektir. Olmadık şeyler yazıp, çirkefçe iftiralara devam edecektir kendi eteklerine bakmadan. Bundan eminiz.

Tarafını belli edenlerin, tarafsızca eleştiri yapanlara bu denli saldırıda bulunuyor olması, aslında Trabzon basınındaki böyle kalemlerin ve Trabzon’un üzüntü verici bir durumda olduğunu gözler önüne seriyor.

Şehri dizayn etmek adına yaptığı hamleler, kurumunu ayakta tutmak adına kurumlara kestiği faturalar v.b bir çok şeyi yazarız.

Ama dedik ya, biz onun seviyesizliğine inmeyeceğiz, çünkü o bazı seçimlerde olsun, şehrin önemli siyasetçileri ve kalemleri olsun, girdiği her savaşta bu edebe aykırı dil ile su yüzüne çıkmaya çalışıyor.

Yediği zılgıtlar üzerine başka basın organlarının haberleri üzerinden prim yapmaya çalışıp, Trabzon siyaseti ile ilgili hamlelerini de hissettirmeden sütunlarına sinsice bizim üzerimizden taşıyan bu gazeteye tavsiyemiz, kendi haberlerinizle gündemde kalmaya çalışın ve seviyenizi koruyun.

Dün aldığımız yüzlerce destek telefondan ve yorumlardan anladık ki bu şehir sizin kim olduğunuzu çok iyi biliyor. Sizi seviyesizliğinizle baş başa bırakıyor, okurlarımıza  seviyesiz insanlara verdiğimiz bu cevapla muhatap ettiğimiz içinde kendilerinden özür diliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.