banner2028

banner2032

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bunları biz kovalıyoruz onlar kaçıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Artık insansız hava araçlarımız teröristlere kan kusturuyor. Onları inlerine kadar takip edeceğiz dedik ve şuanda onları inlerinde, Pençe-1, Pençe-2, Pençe-3 harekatında bunları biz kovalıyoruz onlar kaçıyor. Ta Irak’ın kuzeylerine kadar kovalıyoruz. Gerektiğinde F16’larla kovalıyoruz” dedi.

POLİTİKA 24.08.2019, 22:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bunları biz kovalıyoruz onlar kaçıyor”
banner2081

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Artık insansız hava araçlarımız teröristlere kan kusturuyor. Onları inlerine kadar takip edeceğiz dedik ve şuanda onları inlerinde, Pençe-1, Pençe-2, Pençe-3 harekatında bunları biz kovalıyoruz onlar kaçıyor. Ta Irak’ın kuzeylerine kadar kovalıyoruz. Gerektiğinde F16’larla kovalıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesindeki toplu açılış törenin ardından AK Parti Rize İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu yemekte partililerle bir araya geldi. Yemekte bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı ile içeriden ve dışarıdan nifak girişimlerine rağmen Yenikapı ruhunu diri tutmayı başardıklarını belirterek, “Sayın Bahçeli ile 15 Temmuz ihanetinin ardından 7 Ağustos tarihinde Yenikapı’da başlattığımız yakın işbirliğini 31 Mart seçimlerinde çok daha ileri taşıdık. İçeriden ve dışarıdan nifak girişimlerine rağmen Yenikapı ruhunu diri tutmayı başardık. Bu süreçte saldırıları savuşturmadık. Aynı zamanda siyasi tarihimizin en köklü reformlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine de yine MHP ile birlikte imza attık. CHP, bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına koltuk değnekliği yaparken biz milli iradenin önündeki engelleri kaldırdık. CHP’nin başındaki zat kontrollü darbe iftirasıyla milletin zaferine leke sürerken biz devletimizi FETÖ’cü alçakların elinden kurtardık. FETÖ virüsünün toplum ve devlet bünyemizden temizlenmesinde MHP ile işbirliğimizin önemli payı bulunuyor. 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı, aradan geçen süre zarfında Türkiye’nin bekasının, Türk demokrasisinin, milletimizin İstikbalinin garantisi olmuştur” dedi.

“AK PARTİ OLARAK BUGÜNE KADAR ÜLKEMİZİ İLGİLENDİREN TÜM KONULARDA PARTİZANCA BİR DAVRANIŞIN İÇERİSİNDE OLMADIK”

Ne gezi vari sokak terörü, ne çukur terörü, nede 15 Temmuz gibi ihanetlerin tekrarına izin verilmeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye ortak paydasının şekillendirdiği bu güzel birlikteliği inşallah daha da güçlendireceğiz. Milletimizin müşterek değerleri çerçevesinde, yine milletimizin çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Gezi olaylarından itibaren ardı ardına yaşadığımız hadiseler Türkiye’yi ve Türk milletini bekleyen tehlikeleri ortaya koymuştur. Ege’den Akdeniz’e, terörden enerjiye kadar iç ve dış politikada siyasi tarihinin en kritik mücadelelerini vermektedir. Sorumluluk sahibi hiç kimse bu tehditler karşısında kayıtlı kalamaz. Dönem fedakarlık dönemidir. Bizi sevsin sevmesin her kesime elimizi uzatıyoruz. Altını çizerek ifade etmek isterim ki, önce millet, önce memleket diyen herkesle çalışmaya hazırız. Mesele vatansa, gerisi teferruattır. Bu şuurla hareket eden herkese kapımız açıktır. AK Parti olarak bugüne kadar ülkemizi ilgilendiren tüm konularda partizanca bir davranışın içerisinde olmadık. Türkiye’nin çıkarı neyi gerektiriyorsa onu yapmaya gayret ettik. Vatanımızın bekasına yönelik her türlü iç ve dış tehdidi bertaraf etmekte kararlıyız. Ne gezi vari sokak terörünün, ne çukur terörünün, nede 15 Temmuz gibi ihanetlerin tekrarına izin vermeyiz veremeyiz. AK Parti ve Cumhur ittifakı bu tehditlerin önündeki en büyük engeldir. İnşallah hep birlikte Türkiye’yi başarıdan başarıya koşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MUHALEFETİN ENGELLEMELERİ KARŞISINDA YILMADIK”

18 senedir tüm Türkiye’ye hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin tüm kademelerinde bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş katkı sağlamış, görev almış, partimize oy vermiş tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bir siyasetçi için milletin sevdasından, teveccühünden daha büyük bir bahtiyarlık yoktur. Rabbim girdiğimiz 15 seçimin tamamında bu gururu yaşatmayı nasip etti. 17 yılı iktidar olmak üzere tam 18 senedir tüm Türkiye’ye hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlk günkü aşkla, sevdayla, partimizi kurarken duyduğumuz o güzel heyecanla yolumuza devam ediyoruz. 18 senede ülkemizi cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıyla, reform hamleleriyle tanıştırdık. Muhalefetin engellemeleri karşısında yılmadık. Başkalarıyla değil, daima kendimizle yarışarak bugünlere geldik. Türkiye, ayağına vurulan prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu” diye konuştu.

“PENÇE-1, PENÇE-2, PENÇE-3 HAREKATINDA BUNLARI BİZ KOVALIYORUZ ONLAR KAÇIYOR”

Türkiye’nin artık kendi ayakları üzerinde durduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz yıllardır hasretini çektiği hizmet ve eser siyasetine yine bizim dönemimizde kavuştu. Göreve geldiğimizde savunma sanayinin yüzde 20’sini üretiyorduk, ama bugün yüzde 70’ini biz üretiyoruz. Yıllık gelirimiz savunma sanayi ürünlerinden elhamdülillah 2.5 milyar dolara ulaşmış vaziyette. Bize insansız hava araçlarını dost bildiklerimiz vermiyordu. Ama kötü komşular bizi ev sahibi yaptı. Şimdi artık bunları biz üretiyoruz. Artık insansız hava araçlarımız teröristlere kan kusturuyor. Onları inlerine kadar takip edeceğiz dedik ve şuanda onları inlerinde, Pençe-1, Pençe-2, Pençe-3 harekatında bunları biz kovalıyoruz onlar kaçıyor. Ta Irak’ın kuzeylerine kadar kovalıyoruz. Gerektiğinde F16’larla kovalıyoruz. Türkiye artık kendi ayakları üzerinde duruyor” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEYE OLAN AŞKIMIZ BİZİ YOLLARA DÜŞÜRDÜ”

“Yurt dışındaki 6,5 milyon insanımız dünyanın neresinde olursa olsunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti koruyucu gölgesini hemen üzerlerinde hissediyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yusufeli Barajı’nın geldiği noktayı yerinde görelim dedik. Ortaya muhteşem bir eser çıkıyor. Bu eserle beraber enerji noktasında biz birilerinin kapısında dilenci olmayacağız. 7 baraj enerji üretimi için birbirini destekliyor. Yusufeli Barajı’nda 2 milyar 200 milyon kw/saat orada enerji üretimi olacak. Önümüzdeki yıl gövdesi bitecek ve ardından su tutmaya başlayacak. Bütün bunlar Türkiye’nin geldiği noktayı gösteriyor. Artık doğalgaz alımında da seviyeyi daha da düşüreceğiz ve bugünkü doğalgaz alımına ihtiyacımız olmayacak. Doğalgaz’ı sadece evlerde ısınma da kullanacağız. İşte bunlar Türkiye’nin nereye geldiğini gösteriyor. Bunlar AK Parti ile geldi. Diğerleriyle bunlar olmadı. Cankurtaran’dan tutun tüm Karadeniz’deki tünellerimize varıncaya kadar bunlar Samsun’dan Sarp’a kadar hep bizimle oldu. Bizden önce yoktu. Bizim bu millete aşkımız var. Bu ülkeye aşkımız var. Bu millete ve ülkeye olan aşkımız bizi yollara düşürdü. İşte Ovit Tüneli’ni düşünün neydi ne oldu. Bugün Ege’de, Doğu Akdeniz’de haklarını savunan, menfaatlerini koruyan donanmasını güçlü bir Türkiye var. Özellikle yurt dışından gelen misafirlerimiz, gurbetçi kardeşlerimiz iki Türkiye arasındaki devasa farkı gayet iyi görüyor. Yurt dışındaki 6,5 milyon insanımız dünyanın neresinde olursa olsunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti koruyucu gölgesini hemen üzerlerinde hissediyorlar” dedi.

“MİLLETİMİZ BUNLARA ASLA HAYAL ETTİKLERİ GİBİ BİR İMKAN VERMEZ”

31 Mart seçimlerinde yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki partinin, beklendiği gibi milletten değil, millet iradesini hiçe sayanlardan yana tavır aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diyarbakır Mardin ve Van’da yapılan belediye başkan vekili atamaları, hukuku, sandığı, millet iradesini korumaya yönelik meşru bir reflekstir. Demokrasiye inanan, demokratik kültürü özümseyen hiç kimse böyle bir adımdan rahatsızlık duymaz, duymamalıdır. Hal böyleyken bir dönem Gezi vatandaşlığına sahip çıkmış, çukur terörünü sahiplenmiş, 15 Temmuz ihanetine alkış tutmuş çevreler, bakıyorsunuz sabah akşam utanmadan bu kararı eleştiriyor. 31 Mart seçimlerinde yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki parti, beklendiği gibi milletten değil, millet iradesini hiçe sayanlardan yana tavır aldı. Maalesef birileri de bunlarla aynı çizgiye gelerek, gerçek yüzlerini ve niyetlerini ifşa etti. Dile getirilen eleştirilerin, vicdanla, insafla, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmakla hiçbir alakasının olmadığı açıktır. Şunu iyi bilin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu biliyoruz. Çünkü milletimiz bunlara asla hayal ettikleri gibi bir imkan vermez” şeklinde konuştu.

“BİZ BU PARTİMİZİ 18 YIL ÖNCE MİLLETİMİZLE BERABER KURDUK, BİZ SADECE TABELASINI ASTIK”

AK Parti’nin içinde gedik açma çabalarının hep olduğu gibi yine boşa çıkacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstedikleri kadar dolaşsınlar. Bunlardan önce de bu gayretlerin içerisinde olanlar oldu, ne olduğunu biliyorsunuz. Evet niyet hayır olmazsa, akıbet hayır olmaz. Bunların niyeti hayır değil, bunların niyeti farklı. Dolayısıyla tabii ki dert; burada sadece ’biz acaba Erdoğan’ı 1-2 puan düşürmek suretiyle alaşağı eder miyiz’ bu nereye çalışmaktır? Bunlar şu anda projelere çalışıyor. Bu projelerin kimler olduğunu olabileceğini sizler zaten tahmin ediyorsunuz. Biz bu partimizi 18 yıl önce milletimizle beraber kurduk, biz sadece tabelasını astık. Çalışmaları da İsmail Kahraman beyin evinde yürüttük. Ülkemizde 18 yıldır doğudan da, batıdan da, kuzeyden, güneyden de oy alan destek gören, 82 milyonu tüm renkleriyle kucaklayabilen yegane hareket AK Parti’dir. Biz hesapları değil, aynı davaya inanan, aynı ideallere gönül veren bir kadroyuz. İnşallah bu şekilde de inşallah yolumuza devam edeceğiz. İlkelerimizden, kardeşliğimizden, bizi biz yapan kadim değerlerden asla taviz vermeyeceğiz. İlk günkü aşkla milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

(Ozan Köse - Ersen Küçük - Hasan Fehmi Demir - Kubilay Ateş/İHA)
Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 03:21
Güneş 05:04
Öğle 12:23
İkindi 16:16
Akşam 19:32
Yatsı 21:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 35 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Newcastle 35 39
14. Crystal Palace 33 38
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26