Yerel seçimlere artık az bir süre kaldı. Adaylar çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Adayların sabah saatlerin de başlayan çalışmaları gece saatlerine kadar devam ediyor.  AK Parti baştan beri dile getirdiğimiz ve herkesin hem fikir olduğu Büyükşehir belediye seçimin de her hangi bir sorun gözükmediğini yine belirtelim.Ama bazı ilçeler konusun da “Acaba” sözcüğü bugünlerde daha sık duyulmaya başlandı. Acaba sözcüğün alt yapısın da ise o ilçeleri kaybettik, kaybediyoruz kelimleri yatıyor. Bu kelimeler bugünlerde sık sık kullanıyor. AK Parti açısın dan özellikle  şehrin batı bölgelerin deki bazı ilçelerin de  yaşanan gelişmeler ( bağımsız adaylar ve çeşitli etkenler )bu yorumların yapılmasına neden oluyor. Doğuda çok önemli bir ilçede acaba sözcüğü dillendiriliyor.Dediğimiz gibi seçime yaklaşık bir ay kaldı. AK Parti kurmayları bakalım bu kafaları  kurcalayan acabaları ortadan nasıl kaldıracaklar, kendileri açısın buralar da ters esen rüzgarı kendi yönlerine çevirebilecekler mi ? İzleyip göreceğiz.
AK Parti açısından kazanılması garanti görünen ilçelerin başın da Akçaabat ve Ortahisar geliyor.Bu  ilçelerde herhangi bir süpriz bir sonuç beklenilmiyor.Buna AK Partinin kaleleri olan ilçelerde dahil.
Öte yandan artık seçmenin gözü AK Parti Büyükşehir ve Ortahisar adaylarının açıklamaya hazırlandığı projelere çevrilmiş durum da. Bu konu da her iki adayın da çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Artık son rötuşlar yapılıyor projeler üzerin de. 

5 Mart (Salı) günü Ortahisar Belediye başkan adayı Ergin Aydın projelerini açıklayacak. Bu toplantıdan 4 gün sonra da 9 Mart’da ( Cumartesi ) AK Parti Büyükşehir başkan adayı Ahmet Metin Genç proje lansmanını yapacak. Kendi adıma merak ediyorum  her iki aday da açıklayacakları projeler için de bugüne kadar Trabzon gündemine hiç gelmemiş projeler yer alıyor mu ? Artık vatandaş her seçim dönemin de sık sık gündeme getirilen projeleri duymak istemiyor. Örnek verecek olursak Trabzon gündemine her seçim dönemi şehir içi hafif raylı sistem getiriliyor. Bu seçim döneminde gelmesi de muhtemel, 2019 yerel seçimlerin de mevcut Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu hafif raylı sistemini projeleri arasın da açıklamıştı ( hem de animasyonlu gösterim ile) ama aradan geçen 5 yılda bu proje ile ilgili hiç bir adım atılmazken, bu süre içinde sosyal medya da yapılmayan hafif raylı sisteme yönelik alaylı eleştiriler de yapıldı.Bu duruma düşmemek ve yapılabilirliği  olan projeleri kamuoyuna açıklamak gerektiğini düşünüyorum. Bu arada CHp Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar adayları  da geçtiğimiz günlerde projelerini kamuoyuna açıklamışlardı.Her iki adayın projelerin de  İBB başkanı Ekrem İmamoğluğu’nun etkisinin görüldüğünü belirtmek yanlış olmaz.

Sonuç olarak seçmen 31 Mart da bir karar verecek.Sandıkta  çıkacak sonuca da herkes saygı göstermek zorunda ,demokrasinin gereği de budur.