AK Partililer Trabzon'da buluştu 'Gün kardeşliğimizi tahkim etme günüdür'

AK Parti Trabzon İl Teşkilatı tarafından organize edilen ‘Kuruluştan Günümüze, Teşkilat Mensuplarımızla İstişare Toplantısı’ bu akşam Radison Blue Otel’de yapıldı. 

AK Partililer Trabzon'da buluştu 'Gün kardeşliğimizi tahkim etme günüdür'

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon eski Milletvekili ve Eski Bakan Erdoğan Bayraktar, AK Parti Trabzon eski Milletvekilleri Safiye Seymenoğlu, Aydın Dumanoğlu, Ayşe Sula Köseoğlu, TFF Yöneticisi Yılmaz Büyükaydın, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, Eski İl Başkanları, Eski Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kollarının mevcut ve eski başkanları ile AK Parti’nin Trabzon’da geçmişten bugüne a kadrosunda görev alan yöneticiler katıldı. 

BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTEDİR
Toplantının açılışında AK Parti’nin kurulduğu ilk günden bugüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ziyaretlerinden videolar gösterildi. Ardından ise AK Parti Trabzon İl Başkanı Revi açılış konuşması yaptı. Revi, bu toplantıları düzenli bir şekilde yaptıklarını ifade ederken, “Bildiğiniz üzere Ülke olarak uzunca bir süredir; özellikle Gezi olayları sonrasında küresel güçlerin ve üst aklın saldırıları ile karşı karşıyayız. Bizler hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak hem de bu Kutlu devletin idaresini elinde bulunduran AK Parti hükümetleri olarak büyük emek ve gayret sarf etmekteyiz.  Bugün millet olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Milli birlik ve kardeşliğimizi sağlayacak ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak gayretleri ortaya koymalıyız. Özellikle bu gayretin büyük ağırlığı AK Parti olarak bizlerin omuzlarındadır.  Ülkemizin bu gidişatından rahatsız olanlar bu durumun önüne geçebilmek için Cumhurbaşkanımızı defalarca hedef aldı. Partimizi bölmek ve yıkmak için derin planlar yaptılar. Bugün de uygulamaya çalıştıkları kötü senaryoların hepsi aynı tezgâhtan çıkmaktadır. Bunu artık hepimiz net şekilde görmeli bu durumun farkında olmalıyız. Bugün hepimiz bir olmak zorundayız! Bu günlerde bizleri birbirimize düşürmek için hiç şüpheniz olmasın, ellerinden geleni yapıyorlar. Bu sebeple bu günkü toplantımız büyük bir önem arz ediyor. ” dedi. 

Revi’nin konuşmasının arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün doğum günü olması nedeniyle bir video yayınlandı. 

Daha sonra konuşmasına devam eden Revi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü kutladı. 

29 Şubat’ta ilçe kongrelerinin başlayacağını hatırlatan Revi, belli olan kongre takvimini sıraladıktan sonra, “Kongre sürecimizin aşarılı olmasını ve neticesinin de şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

GÜN KARDEŞLİĞİMİZİ TAHKİM ETME GÜNÜDÜR.. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sizler emeğinizle, fedakarlığınızla, vefanızla çok önemli görevler ifa ettiniz. AK davaya verdiğiniz katkıyla her türlü teşekkürü hak ediyorsunuz. 
AK Parti kadroları olarak bizler en küçük zaafiyet gösterir, surda delik açtırırsa pusuda bekleyen kin ve nefret dolu güruhun nasıl üzerimize çullanacağı belli değildir. Gün, kardeşliğimizi tahkim etme günüdür. Kongrelerimizi işte bu şahlanışa getirme zarureti vardır. Sadece kırgınlıkları, küskünlükleri gidermekle kalmayıp 7’den 70 herkesin gönlünde taht kurmalıyız. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği kadim şehir Trabzon’u her alanda geliştirmek ve kalkındırmak hepimizin ortak görevi. 18 ilçe ve 704 mahallenin meselelerinin çözümü için yoğun çaba harcıyoruz. Ganitadan Beşirli’ye yepyeni sahil düzenlemesi için çalışıyoruz. Sanayi sitesini daha iyi yere taşıyarak Değirmendere’ye şehre daha fazla katkı yapar hale dönüştürmek istiyoruz. 2023’de tamamen yenilenmiş Çömlekçi Mahallesi için uğraşıyoruz. Yeni otogar, modern taşıma sistemleri, daha konforlu otobüsler ve daha konforlu dolmuşlar için çaba gösteriyoruz. Turizm alt yapımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Birkaç sene içinde Trabzon’da ki değişim ve dönüşümü çok daha net şekilde görecek daha fazlasını yapmak için bizleri cesaretlendireceksiniz. En büyük temennim, emanetini omuzlarımıza yükleyen halkımızın hayır duasını almaktır. Şehrin dinamikleri uyum içinde, koordinasyon içinde, Trabzon’a eser üretmeyi sürdüreceğiz. Trabzon 5 yıl sonunda belediye hizmetleri bakımından örnekle gösterilen, parmakla gösterilen şehir haline getireceğimizi umuyorum” dedi.

ESKİ BAKAN BAYRAKTAR: BUGÜNLERİ ÇOK ARARIZ
AK Parti eski Trabzon Milletvekili ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise özetle şu şekilde konuştu: “Bu dava esas itibariyle kutsal bir davadır. Eski arkadaşlarımız içinde kırgınlık olabilir, haklıdırlarda.. Emek veren arkadaşlarım var burada. Partimize gönül veren, Trabzon’da yaklaşık 350 bin 400 bin insan var. Şuanda 83 milyon ülkemizde 50 milyon insan. Böyle bir teveccüh var partimize. İnanın, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş kodlarını beğenmeyen, bu milletin yaşama ruhunu, oluş ruhunu benimsemeyen insanlar iktidara gelirse vay halimize. Bu günleri çok ararız. Onun iin Cumhurbaşkanımız gayret ediyor. Teşkilatlarımızın heyecanları artsın, dinmesin, bozulmasın. Ama bizde gayret göstermeliyiz. İlk günün heyecanıyla, bu iktidar bir şekilde sürmeli. Allah’a inan, Vatanını seven, Milletini seven, üretimi ve inancı önceleyen insanların oluşturduğu iktidarlar yürümeli. Bu çalışmakla olur, çalışınca olur. Türkiye, islamiyet için, insanlık için önemlidir. Trabzon, Türkiye için önemlidir. Trabzon mücadelecidir, savaşçıdır, vatanını sever.. Sağcısı da solcusu da hepsi bu vatanını sever. Bu vatanın çakıl taşını da sever. Trabzon bugün Türkiye’de iyi durumdadır, köşe başı olacak, yatırımlar artacak, gelişmesiyle kalkınmasıyla, gençlerine iş bulmasıyla çok daha iyi duruma gelecek ve Türkiye’yi de iyi duruma getirecek. Biz, 2001 yılında kurulduk. Şöyle bir söz var, haddim değil ama, kuruluşta ilk önce gelenler en sona gider. Siz kafanızı yormayın gitmez onlar. İstikam kuvveti gibi.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Osman bey 1 ay önce

Vatandaş ağlıyor emekli ağlıyor siz beş yıldızlı oteller de gösteriş yapıyorsunuz haram olsun

Avatar
Cemil 1 ay önce

Çürüyen her şey dibine düşer...

Avatar
vatandaş 1 ay önce

insanoğlunun bin bir yüzü kardeşliğinizmi menfaatlerinizmi komiksiniz saltanatınız nihayetlenince kardeşliğinizi arar olursunuz

Avatar
musti 1 ay önce

hizmet aşkı ile 5 yıldızlı otellerde saltanat inanırsan aklına şaşayım
millet aç

Avatar
sezgin 1 ay önce

millet işsiz, millet aç,
dolar 6.15
siz 5 yıldızlı sofralarda

Avatar
hasan 1 ay önce

yiyin domuz gibi, bir gün hesap vereceksiniz

Avatar
özgür 1 ay önce

Aşksız ve paramparçaydı yaşam
bir inancın yüceliğinde buldum seni
bir kavganın güzelliğinde sevdim.
bitmedi daha sürüyor o kavga
ve sürecek
yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!

Aşk demişti yaşamın bütün ustaları
aşk ile sevmek bir güzelliği
ve dövüşebilmek o güzellik uğruna.
işte yüzünde badem çiçekleri
saçlarında gülen toprak ve ilkbahar.
sen misin seni sevdiğim o kavga,
sen o kavganın güzelliği misin yoksa…

Bir inancın yüceliğinde buldum seni
bir kavganın güzelliğinde sevdim.
bin kez budadılar körpe dallarımızı
bin kez kırdılar.
yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz
bin kez korkuya boğdular zamanı
bin kez ölümlediler
yine doğumdayız işte, yine sevinçteyiz.
bitmedi daha sürüyor o kavga
ve sürecek
yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!

Geçtiğimiz o ilk nehirlerden beri
suyun ayakları olmuştur ayaklarımız
ellerimiz, taşın ve toprağın elleri.
yağmura susamış sabahlarda çoğalırdık
törenlerle dikilirdik burçlarınıza.
türküler söylerdik hep aynı telden
aynı sesten, aynı yürekten
dağlara biz verirdi

Avatar
Ferman 1 ay önce

Ak partili olmayanlar ak davadan bahsediyor