banner1609

Trabzon'da şok! Kuaförün testi pozitif çıktı.. Tam 45 müşterisiyle temas!

Trabzon'da 45 kişiyle teması olan kadın kuaförün testi pozitif çıktı. Kuaförün aile bireyleri temasın 18 kişiyle sınırlı olduğunu hepsinin testinin de negatif çıktığını açıkladı.

Trabzon'da şok! Kuaförün testi pozitif çıktı.. Tam 45 müşterisiyle temas!
banner1592

61SAAT HABER SERVİSİ 

Trabzon'da iş başı yapan bir kadın kuaförüne yapılan test pozitif çıktı. Yapılan testlerin pozitif çıkması sonucu kuaför S. hastanede tedavi altına alındı.Test sonucu pozitif çıkan kadın kuaförünün 45 kişiyle temas ettiği öğrenildi. 
Temas ettiği 45 müşteriye test yapılacağı gelen bilgiler arasında.  

BAŞKA KİMSENİN TESTİ POZİTİF ÇIKMADI
Kuaförün aile bireyleri temasın 18 kişiyle sınırlı olduğunu hepsinin testinin de negatif çıktığını açıkladı. 

Kuaförün Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayakta tedavi altında tutulduğuna dikkat çeken aile bireyleri, ortada bir problemin olmadığına dikkat çekti.
Testin bir şikayet üzerine yapılmadığını hemşeri bir arkadaşının tavsiyesi sonrasında yapıldığına dikkat çeken aile bireyleri, “ İlk test perşembe günü yapıldı. Bir şikayeti üzerine test yapılmadı. Hemşire arkadaşı vardı, “Kuaförlere yapılıyor size de yapalım” tevsiyle test yaptırdı. Kendi elemanıyla gitti teste. Elemanda negatif çıktı, kendisinin pozitif çıktı. Hastaneye götürüldü. Daha sonra onunla etkileşimde bulunan aile bireyleri de dahil toplamda 18 kişiye ayrı test yapıldı. Hepsinin sonucu negatif çıktı. 
İlk teşhiste, tomografisi de temiz çıktı. İkinci bir testin yapılmasını bekliyoruz. Muhtemelen o testte  negatif çıkacak. Yakın zaman sağlığına kavuşmasını umut ediyoruz” ifadelerine yer verildi.