Hakan Şükür’ün ABD’deki lüks yaşamı görüntülendi!

Şükür’ün kentin pahalı merkezlerinden Palo Alto’da açtığı yeni kafe-restoranı FETÖ üyesi isimlerin de uğrak yeri haline gelmeye başladı. Son model üç lüks arabaya sahip olan Şükür, 3 milyon dolar değerindeki evde yaklaşık 7 bin dolara kirada oturuyor.

Hakan Şükür’ün ABD’deki lüks yaşamı görüntülendi!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Hakan  Şükür’ün ABD’nin San Francisco kentindeki lüks yaşamı, Anadolu Ajansı ekibi  tarafından görüntülendi. ABD’ye 19 Kasım 2015’de kaçan Şükür’ün, 15 Temmuz darbe girişimi  öncesi veya sonrasında ABD'ye kaçan  birçok üst düzey FETÖ üyesi gibi lüks yaşamı  dikkat çekiyor.

FETÖ MENSUPLARININ BULUŞMA ADRESİ

Kentin önemli merkezlerinden Palo Alto’nun en işlek caddesi University  Avenue yakınında “tuts Bakery-Cafe” isimli bir kafe-restoran açan Şükür’ün  mekanı, bölgedeki FETÖ mensuplarının buluşma adresi haline gelmiş durumda. Şükür’ün kafesinin bulunduğu lüks bölgede birçok ünlü isim otururken  yakınlarında ise Apple gibi birçok teknoloji şirketinin ofis ve satış  mağazalarıyla Stanford Üniversitesi gibi önemli merkezler de bulunuyor.

Eşi Beyda Şükür’le birlikte kendisinin de işleriyle ilgilendiği  görülen kafenin menüsünde pasta ve börekten kahvaltı çeşitlerine, ev yapımı  köfteden salata çeşitlerine kadar farklı ürünler yer alıyor.

NOEL SÜSLEMELİ EVİNİN BEDELİ 3 MİLYON dolar

Türkiye’den ABD’ye kaçtıktan sonra kendisine lüks bir yaşam kuran  Şükür’ün halen ailesiyle ikamet ettiği evinin bedelinin, bölgedeki emlak  değerleme sitelerine göre 3 milyon dolar olduğu görülüyor.

Eylül 2015’ten bu yana kiralanmış olduğu anlaşılan evin aylık kirası  ise 6 bin 850 dolar olarak gözüküyor. Şükür’ün evinin çatı kenarlarında yaklaşan Noel için ışıklı süslemeler  yer alırken kapısının önünde ise “Cadılar Bayramı”ndan kalan balkabaklarına  rastlanıyor.

BİRİ ÜSTÜ AÇIK, ÜÇ LÜKS ARABASI VAR

Şükür’ün kirada oturduğu 3 milyon dolarlık evinin yanı sıra lüks  arabalara düşkünlüğü de dikkat çekiyor. Hakan Şükür’ün, evi ve kafesinin önünde beyaz renkli son model Lexus  ve Mercedes jipler  ile Volkswagen binek aracı görüntülendi.

Firari Şükür, üstü açık Volkswagen spor arabası ve lüks Lexus jipini  kullanırken ailesiyle birlikte AA objektiflerine takıldı.

ŞÜKÜR’ÜN ABD’YE KAÇIŞI

17-25 Aralık süreci öncesinde AK Parti'den istifa eden ve bağımsız  milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) yer alan Şükür'ün, 19  Kasım 2015'te Atatürk Havalimanından yurt dışına çıktığı belirlenmişti.

FETÖ'nün “Fildişi imamı” Mehmet Lütfü Ayal, ifadesinde, 17 Aralık'tan  bir hafta önce Pensilvanya'ya gidip geri döndüğünü ve Gülen’in, o dönem  milletvekili olan Şükür ve diğer birkaç milletvekilinin istifa dilekçesini bizzat  kendisinin de bulunduğu bir toplantıda yazdırdığını açıklamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI

12 Şubat 2015'te Şükür'ün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu  belirtilerek hakkında 4 yıl hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. Ancak ABD’de  bulunması sebebiyle Şükür, yargılama sürecine katılmamıştı.

Ekim 2016’da Şükür'ün, FETÖ üyelerinin kullandığı ve MİT tarafından  deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede  "turuncu" kategoride bulunduğu tespitine yer verilmişti.

FİRARİ ÖZ’LE AYNI OTELDE TATİL YAPMIŞLARDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri  hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında hazırladığı iddianamede, Hakan  Şükür’ün Marmaris'teki Angel's Peninsula adlı otelde, firari eski savcı Zekeriya  Öz, hakkında FETÖ'den işlem yapılan eski Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ile  bazı  gazeteciler ve iş adamlarının tatil yaptığı belirtilmişti.

ŞÜKÜR GALATASARAY’DAN İHRAÇ EDİLDİ

Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ismi ilk kez 26 Mart 2017’de, Uşak  Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan, FETÖ  elebaşı Gülen'in bir numaralı sanık olarak yer aldığı ve Uşak 2. Ağır  Mahkemesinde görülen 24'ü tutuklu 111 sanıklı davanın iddianamesinde yer almıştı.

Bu tarihten iki gün sonra 28 Mart 2017’de Galatasaray Kulübü Başkanı  Dursun Özbek, yönetim kurulunun Erdem ve Şükür'ü, FETÖ üyeliğinden dolayı ihraç  ettiklerini açıklamıştı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi de, 2012 yılında Hakan Şükür'e  verdiği fahri doktora unvanını Haziran 2017’de geri almıştı.

14 Temmuz 2017’de Olağanüstü hal kapsamında (OHAL) kamu görevinden  çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı  Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Şükür’e verilen tüm madalya ve nişanlar geri  alınmıştı.

FETÖ’NÜN ABD'DEKİ ELEBAŞLARI ŞÜKÜR GİBİ LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi öncesi veya sonrasında ABD'ye  kaçan Fetullahçı Terör Örgütü'nün FETÖ üst düzey  bir çok üyeside firari Hakan  Şükür gibi lüks evlere sahip.

Sosyal medyadaki hesaplarından her fırsatta 15 Temmuz hain darbe  girişimi nedeniyle Türkiye’de yargılanması devam eden FETÖ üyelerinin durumlarına  ilişkin ajitasyon ve iftiralar dolu paylaşımlarda  bulunan terör örgütünün  elebaşları, ABD’de lüks imkanlar içinde yaşıyor.

AA muhabirlerinin ABD'de kamuya açık kaynaklardan elde ettiği  bilgiler, bu ülkede yaşayan üst düzey  FETÖ mensuplarının iyi standartlara sahip  evlerde yaşadıklarını ortaya koydu.

Söz konusu kaynaklarda FETÖ elebaşlarının sahip olduğu veya kira  karşılığı oturduğu evlerin en güncel bedelleri de yer alırken, bu evlerin ABD  koşullarında bile "ortanın üstü bir yaşam standardına" tekabül ettiği görülüyor.

Gayri menkul zengini "Uzun Cevdet" FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in  akrabası olan ve yıllardır örgütün en tepesinde görev alan Cevdet Türkyolu'nun  Pensilvanya ve Florida'da ikişer eve sahip olduğu ve bu evlerin toplam değerinin  yaklaşık 900 bin dolar olduğu ortaya çıktı.

Bu evler dışında çok sayıda iş yerinin de sahibi olan Türkyolu'nun,  özellikle Florida'nın Winter Springs bölgesinde okyanusa birkaç dakikalık  mesafede yer alan yazlığı bulunuyor.

Geçen yılın ağustos ayında Sakarya'da, FETÖ’nün darbe girişimiyle  ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Türkyolu ve akrabalarının tüm mal  varlıklarına el konulması kararı verilmişti.

Örgüt içinde "Uzun Cevdet" lakabıyla bilinen Türkyolu'nun Sakarya'da  24, İstanbul'da 11, İzmit'te 3 ve Ankara'da 1 olmak üzere dört şehirde 39  mülkünün bulunduğu tespit edildi.

Adliyeye sevk edilen 12 akrabasından 8'i tutuklanan Türkyolu'nun,  ABD'nin New Jersey eyaletinde noterde hazırlanmış, Türkiye'deki mal varlığının  yönetimi konusunda verdiği vekaletname, soruşturma kapsamında tutuklanan kardeşi  Muharrem Türkyolu'nun evinde yapılan aramada bulunmuştu.

KEMAL ÖKSÜZ 6 ODALI 1,7  MİLYON DOLARLIK EVDE OTURUYOR

Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyi Başkanlığı’nı yürüten Kemal Öksüz  de ABD'de uzun süredir yaşayan örgütün önemli isimleri arasında yer alıyor.

Öksüz'ün, Virginia eyaletinin Arlington şehrinde 6 odalı ve piyasa  değeri yaklaşık 1,7 milyon dolar olan müstakil bir evde yaşadığı görülüyor.

Emlak piyasasındaki kira bedeli yaklaşık 7 bin dolar olan evde  Öksüz'ün kira karşılığı ikamet ettiği ifade ediliyor.

Aynı kaynaklara göre,  FETÖ’nün  ABD'deki çatı örgütlerinden olan  Ortak Değerler İttifakı (Alliance for Shared Values) Başkanı Yüksel Alp  Aslandoğan da New Jersey eyaletinin Fort Lee bölgesinde, piyasa değeri yaklaşık  540 bin dolar olan tripleks bir evde yaşıyor.

SABLAK'IN ADI BİRÇOK ŞİRKETTE GEÇİYOR

Gülen'in 1999'dan bu yana yaşadığı Altın Nesil İbadet ve İnziva  Merkezi (Golden Generation Worship and Retreat Center) Başkan Yardımcısı Sezai  Sablak'ın Pensilvanya'daki 5 odalı, 5 banyolu evinin değerinin yaklaşık 400 bin  dolar olduğu kaydediliyor.

Sablak'ın buradaki görevinin dışında farklı iş kollarında faaliyet  gösteren şirketlerde de adı geçiyor. Sablak, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde "Silahlı terör örgütüne üye  olmak" ve "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet"  suçlarından yargılanıyor.

VİRGİNİA EYALETİNDE ÖNEMLİ FİRARİLER

FETÖ’nün firarisi Emre Uslu, kayıtlara göre Virginia eyaletinin  Farifax kentinde kendine ait 400 bin dolarlık müstakil bir evde yaşamını  sürdürüyor.

FETÖ’nün ABD yapılanmasında çok önemli bir yer tutan Türki-Amerikan  İttifakı (TAA) Başkanı Faruk Taban da Virginia'nın Centreville bölgesinde kendine  ait 470 bin dolarlık evde yaşıyor.

Gülen'e en yakın isimlerden olan ve 2004-2009 yılları arasında FETÖ  organizasyonu Rumi Forum başkanlığını yürüten Hasan Ali Yurtsever, Virginia'nın  Fairfax kentinde piyasa değeri yaklaşık 515 bin dolar olan müstakil dubleks bir  evde ikamet ediyor.

Virginia eyaletinde ikamet eden isimlerden olan ve ABD'de FETÖ  bağlantılı Virginia International University'nin başkanı İsa Saraç'ın oğlu Talha  Saraç da Ashburn bölgesindeki 500 bin dolarlık evde kalıyor.

CLİNTON'A MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ

FETÖ bağlantılı Türk Kültür Merkezi'nin eski başkanı olan ve ABD  başkanlık kampanya döneminde Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'a toplam 1,5  milyon dolar bağış yapan Recep Özkan, New York'un Brooklyn bölgesindeki 1,4  milyon dolarlık eviyle dikkati çekiyor.

FETÖ’nün siyasi bağış süreçlerinde etkin rol alan Özkan'ın adı,  Clinton'ın kampanyasında finans işleriyle ilgili sorumlu olarak da geçiyordu.

"Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturmada TSK personeline FETÖ  tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca  yürütülen soruşturmada firari olarak aranan ve ABD'ye kaçan Ahmet Sait Yayla da  Virginia'nın Fairfax kentindeki dubleks evde ikamet ediyor.

FETÖ’nün geçen yıl eylül ayında Washington Strategy Group Inc. adıyla  kurduğu lobi firmasında lobici olarak adı geçen Cemil Teber'in Teksas'ta 200 bin  dolar değerinde evi bulunuyor.

Önceki ABD Başkanı Barack Obama'ya yaptığı 652 bin dolarlık bağışla  ismi Türk medyasında da yer alan Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu'nun  da 400 bin dolarlık tripleks bir evde yaşadığı ifade ediliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İLKER TÜRK 2 yıl önce

Bu vatan hainleri garibanlardan topladıkları milyon dolarlar ile lüks içinde orda yaşasın buradakilerde hala fetöcü hoca peşinde hapishanelerde çürüsün.

Size çok iyi oldu, siz ve aileniz sefalet çeksin onlar Sefa dürsün ABD de

Avatar
İLKER TÜRK 2 yıl önce

Bu feöcü torinolu şaban karısının başını açtırmış yine, o sahte hocasından talimat aldı galiba yine...