Trabzon’dan  takımı takip eden 4 gazeteci olarak karayoluyla gittik. Engebeli, karlı yolları aşıp Sivas’a vardığımızda bizi -15 dereceyi bulan müthiş bir soğuk hava karşıladı. Trabzonspor’da bu havalara hiç alışık değildi. Nwakaeme’yi ve Siopis’i kaybeden Avcı, kadroda mecburi değişimlere gitti. Sol açıkta Ömür’ü değerlendiren Avcı, sağ kenara da yeni transfer Vişça’yı monte etti. Son 3 haftadır ceza sahasında topla buluşma sayısı iyice düşen Trabzonspor’un bu değişimi de işe yaramadı. Transferle veya başka bir yolla çözüm bulunması gerekiyorsa acil bulmak lazım.  Bunun en basit çözümü ise Djaniny’den geçiyor. O oynadığı zaman Cornelius daha az geriye geliyor ve gole daha yakın oynuyor. Onun da dönüşü çok az ihtimal Galatasaray maçı olarak öne çıkıyor. Onun bir an önce dönmesi ve takıma monte olması gerekiyor. Tabi Vişça’nın da uyum sürecini beklemek durumundayız. 

Hugo, Hüseyin tendemi özellikle 2. Yarıda görüş mesafesinin kısaldığı ortamda ekstra performans ortaya koydu. Bana göre maçın 2 öne çıkan ismiydi. Bu hafta özellikle sağ bekte bir değişim bekliyorum. Dorukhan Toköz yeniden buraya dönebilir.  Bakasetas ise haftalardır savruk, bir türlü raya oturamadı. İdmansız Yusuf ve Vişça için ise biraz daha sabır gerekiyor, oldukça verimsiz bir maç geçirildiler. 

Saha şartlarını da düşündüğümüzde 1 puan iyi denilebilir. 

Karşılamanın önüne ise yine Hakem Mete Kalvakan’ın yönetimi geçti. Pedro Henrique’nin 2 kez Bruno’yu bir kez de Dorukhan’ı biçmesine göz yumdu. Maç içerisinde verdiği ince faulleri es geçti. Tabi Avcı da bu duruma kenarda yoğun tepki gösterdi. Nasıl çıkmasın? Bir değil iki değil üç değil dört değil… Avcı derdini anlatabilmek adına kuralı ihlal etti ve oyundan atıldı. Açıkça tuzağa çekildi. Yavaş yavaş şehrin ve takımın sinir uçlarıyla oynamaya başladılar, dikkatli olmak gerekiyor.

(Fotoğraf: Nurgül Günaydın)